صفحه اصلی / استان ها / کرمانشاه / صدور ۱٫۱ میلیون کار ملی هوشمند در کرمانشاه

صدور ۱٫۱ میلیون کار ملی هوشمند در کرمانشاه

معاون فناوری اداره کل ثبت احوال استان کرمانشاه از صدور یک میلیون و ۱۶۵ هزار کارت ملی هوشمند در استان خبر داد.

کارت هوشمند ملی

فرهاد میرزایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری بالای ۱۵ سال استان، گفت: از این تعداد تاکنون یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۹۵۲ نفر درخواست کارت ملی هوشمند داده اند.

وی افزود: از مجموع درخواست‌های داده شده نیز تا پایان سال گذشته برای یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۹۰ نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است، به عبارتی هم اکنون حدود ۷۳ درصد جمعیت استان صاحب کارت ملی هوشمند هستند.

میرزایی با اشاره به تحریم‌های اخیر گفت: تا پیش از تحریم کارت‌های خام از خارج از کشور وارد می‌شد و با توجه به تحریم‌ها روند ورود این کارت‌ها با مشکل مواجه شد، لذا سراغ شرکت‌های ایرانی رفتیم و هم اکنون نمونه کارت‌های ایرانی در چند نقطه از شهر تهران بصورت پایلوت صادر شده و در حال استفاده است تا کیفیت و امنیت آن ارزیابی شود.

میرزایی تصریح کرد: به زودی با همه گیر شدن این کارت‌ها صدور کارت ملی هوشمند به سرعت برای افرادی که درخواست داده و در نوبت هستند، انجام می‌شود.

وی افزود: ۲۷۰ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال استان هنوز درخواست نداده اند که از این افراد تقاضا داریم هرچه سریع‌تر برای دریافت کارت هوشمند ملی درخواست داده و ثبت نام کنند.

به گفته این مسئول صدور کارت ملی هوشمند برای جمعیت باقی مانده تا نیمه ابتدای امسال باید به پایان برسد.

وی خاطرنشان کرد: با صدور کارت ملی هوشمند برای جمعیت بالای ۱۵ سال، کار صدور کارت هوشمند همچنان استمرار خواهد داشت، زیرا افراد جدیدی وارد رده سنی ۱۵ سال به بالا می‌شوند و از طرفی برخی نیازمند صدور کارت المثنی و یا اعمال تغییرات در کارت هستند.

میرزایی افزود: چنانچه جمعیت باقی مانده نیز صاحب کارت ملی هوشمند شوند فاز اول کاربردی شدن کارت‌ها کلید می‌خورد، کما اینکه این اتفاق افتاده و هم اکنون بصورت پایلوت در برخی شعب بانک ملی این کارت‌ها جایگزین کارت اعتباری شده اند.

وی افزود: در آینده نیز کارت‌های بسیاری از جمله گواهینامه، کارت‌های اعتباری و … در این کارت تجمیع می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

زنجیره فرش

گام ۳۰ میلیاردی برای تکمیل زنجیره فرش کرمانشاه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, قدرت‌الله احمدی یکی از مهمترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *