صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / کمال خرازی: مردم ایران حاضر نیستند تحت فشارهای غرب و آمریکا،‌ استقلال‌شان خدشه ببیند

کمال خرازی: مردم ایران حاضر نیستند تحت فشارهای غرب و آمریکا،‌ استقلال‌شان خدشه ببیند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان تاکید کرد: مردم ایران حاضر نیستند تحت فشارهای غرب و آمریکا به استقلال‌شان خدشه‌ای وارد شود.

کمال خرازی در مسکو

به گزارش کسب و کار نیوز، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در جریان سفر به مسکو امروز با ویتالی ناومکین رئیس مؤسسه شرق شناسی مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.

خرازی در این دیدار با اشاره به منافع و مشکلات مشترک کشور در رابطه با غرب عنوان کرد؛ یکی از مشکلات مشترک تحریم‌های غرب و آمریکا است و مردم ایران حاضر نیستند تحت این فشارها به استقلال‌شان خدشه‌ای وارد شود.

در موضوع سوریه نیز رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان با توجه به حضور قانونی ایران و روسیه در سوریه، همکاری در چهارچوب فرمت آستانه را برای تأمین صلح و ثبات و حاکمیت سوریه مهم ارزیابی کرد.

ناومکین رئیس مؤسسه شرق سنای مسکو نیز ضمن تاکید بر نقش مهم ایران در ثبات سوریه ایران را شریک کلیدی روسیه خواند و تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان را محکوم کرد.

در این دیدار که مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز حضور داشت؛ موضوع همکاری شورای راهبردی روابط خارجی و مؤسسه شرق شناسی مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

araqchi

عراقچی: مشورت‌های ایران و ژاپن ادامه می‌یابد

به گزارش کسب و کار نیوز، «سید عباس عراقچی» روز شنبه در گفت‌وگویی در تشریح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *