صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / جوانی، پویایی، فعالیت علمی و آرمان‌خواهی اقتضای فضای دانشجویی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

جوانی، پویایی، فعالیت علمی و آرمان‌خواهی اقتضای فضای دانشجویی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خطاب به اعضای تشکل‌ها و فعالان سیاسی دانشگاه‌های استان لرستان گفت: فضای دانشجویی و دانشگاهی که در آن تنفس می‌کنید، فضای ویژه‌ای است که اقتضای آن جوانی، پویایی، فعالیت علمی و آرمان‌خواهی است.

حجت الاسلام رستمی

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در دیدار با تشکل‌ها و فعالان سیاسی دانشگاه‌های استان لرستان گفت: حضور در وسط میدان را جز وظایف و رسالت‌های خودمان می‌دانیم و در دو محور گروه معارف و فضای مجازی دنبال تحول و نگاه ویژه هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: فضای دانشجویی و دانشگاهی که در آن تنفس می‌کنید، فضای ویژه‌ای است که اقتضای آن جوانی، پویایی، فعالیت علمی و آرمان‌خواهی است. ابزارهای ارتباطی دانشگاه‌ها بیشتر در دست دانشجویان جوان است، لذا قاعدتاً بیشترین تأثیر را نیز دانشجویان می‌گیرند و همچنین می‌توانند بیشترین تأثیرگذاری را هم داشته باشند.

رستمی با اشاره به پیشرفت‌های نظام اسلامی ادامه داد: سرعت رشد علمی که ۱۱ برابر سرعت رشد علمی دنیا بود کاهش پیدا کرده و به دلایل مختلف به برابر رسیده است که باید صعود دوباره داشته باشد، ولی با این اوصاف کماکان رتبه ۱۶ تولید علم در دست دانش‌پژوهان و دانشمندان ایرانی است. در هر حوزه‌ای که دانشگاه‌های ما اراده کرده و وارد شده‌اند، مانند حوزه‌های دفاعی، ژنتیک، نانو، توریسم، پزشکی و… موفق شده‌اند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص خسارات ناشی از سیل و تلاش جهادی دانشجویان گفت: در همین ایام که سیل در کشور جاری شد، در آمریکا هم سیلی با خرابی‌هایی حداقل ۱۰ برابر خرابی‌های اینجا اتفاق افتاد؛ در آمریکا ۱۰۰۰۰۰۰ رأس دام تلف شد، در حالی که در ایران ۳۵۰۰۰ دام از بین رفت و …، اما در آنجا چه اتفاقی افتاد و در ایران چه اتفاقی افتاد؟! در اینجا مردم بعضاً قبل از دولت وارد صحنه شدند! نیروهای مردمی و گروه‌های دانشجویی جهادی وارد میدان شدند و صحنه زیبایی را از تعاون، نوع دوستی و هم‌دلی ایجاد کردند. این از رویش‌های انقلاب اسلامی است.

در ابتدای این نشست صمیمی حجت‌الاسلام قدرتی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آماری دانشگاه‌های استان و وضعیت خاص دانشگاه‌های شهرستان سیل‌زده پلدختر گفت: در واقعه سیل پلدختر و استان لرستان، همچون دفاع مقدس در دهه ۶۰، اینجا نیز به‌معنای واقعی کلمه جهاد مقدس اتفاق افتاد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، این نشست با حضور دانشجویان فعال فرهنگی و سیاسی و تشکل‌ها و بسیج دانشجویی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد برگزار گردید.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *