صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان شرقی / پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در تبریز از ابتدای تیرماه

پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در تبریز از ابتدای تیرماه

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز از پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در تبریز از ابتدای تیرماه ۹۸ خبر داد.

image.png

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش کسب و کار نیوز، شهرام دبیری در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تبریز با اعلام مطلب فوق گفت: نرخ کرایه تاکسی‌ها نسبت به نرخی که به صورت میدانی در سال ۹۷ اجرا می‌شد، ۲۵ درصد افزایش یافته که این مقدار نسبت به نرخ مصوب، کمی بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای اجرایی شدن باید به تصویب فرمانداری تبریز برسد، ادامه داد: امیدواریم این افزایش نرخ مناسب باشد تا رانندگان تاکسی‌ها نیز بتوانند هزینه‌های خودرو و معیشت خود را تأمین کنند.

دبیری عنوان کرد: در عین حال ما انتظار داریم نرخ‌هایی که مصوب و تائید می‌شود، به صورت کامل اجرا شود و شهرداری نیز نظارت کافی در این خصوص داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف کرایه‌های غیر رند چه می‌شود، گفت: مقدار کمی از این نرخ‌ها غیر رند هستند و باید برای آنها راهکار پیدا کنیم. چون قرار بود افزایش نرخ کرایه‌ها بیش از ۲۵ درصد نباشد، به همین دلیل برخی کرایه‌ها رند نیستند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص زمان راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی، یادآور شد: بنا بر اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها از ابتدای تیر ۹۸ اجرا می‌شود که در این صورت نیازی به رند کردن کرایه‌ها نیست و کرایه واقعی از سوی مسافر پرداخت می‌شود.

گفتنی است به پیشنهاد سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز، ۲۵ درصد افزایش قیمت کرایه تاکسی‌ها نسبت به قیمت واقعی در جلسه امروز شورا تصویب شد. این طرح برای اجرایی شدن باید به تصویب فرمانداری تبریز برسد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

کمیته امداد

مردم آذربایجان شرقی به “رزمایش بخشش ایرانیان” در ماه رمضان بپیوندند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمد کلامی اظهار کرد: در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *