صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان شرقی / ماشین سازی تبریز حال و روز خوشی ندارد

نماینده تبریز در مجلس در مراسم بزرگداشت هفته کار و کارگر مطرح کرد؛

ماشین سازی تبریز حال و روز خوشی ندارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اکنون نرخ بیکاری در استان ۱۰.۹ درصد است که در مقابل جمعیت کاری ما، امار بالایی است، معتقدم باید با استفاده از پتانسیل جمعیت کاری، این آمار را می توانیم به نرخ پنج درصد برسانیم.

ماشین سازی

به گزارش کسب و کار نیوز، منطقه آذربایجان شرقی، زهرا ساعی در مراسم بزرگداشت هفته کار و کارگر و تجلیل از کارگران، ورزشکاران و واحدهای نمونه استان، با بیان این‌که امروزه شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای شده که کارگران و کارفرمایان در حیطه‌ی کاری خود دچار مشکل شدند، گفت: با توجه به نرخ بیکاری، تشدید تحریم‌ها و نوسانات ارزی در حوزه اقتصادی با مشکلاتی مواجه هستیم ولی ما نگران اقشاری هستیم که دستمزد کمی دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: فشار اقتصادی بر قشر کم درآمد زیاد است ما با تعامل دولت و کارفرمایان تلاش می‌کنیم حجمی از این فشار را کاهش دهیم.

ساعی ادامه داد: طبق بررسی‌های فرمول کار در جهان، کارگران نسبت به شرایط کنونی کشور باید سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی داشته باشند و دولت و کارفرمایان باید بدانند که شرایط فعلی، شرایط خاصی است.

وی با بیان این‌که تشدید تحریم‌ها، مشکلات زیادی در تهیه‌ی مواد اولیه به کارفرمایان تحمیل کرده است، گفت: باید شرایط و رویه‌ای میانه تنظیم کنیم تا دولت موازنه را رعایت کند.

وی با بیان این‌که بسیاری از موارد در قانون گویای برخی مسائل نیست، افزود: از کارفرمایان می‌خواهیم میزان کسری کارگران را به طور مستقیم و غیر مستقیم جبران کنند تا سفره کارگران گسترده‌تر شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که باید از توان و ظرفیت موجود در کشور استفاده کنیم، گفت: تعامل کارفرمایان، کارگران و دولت با یکدیگر افزایش یابد.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای تولیدی ما موفق بوده و برخی نیز به دلایلی دچار مشکل هستند به طوری‌که در برخی از واحدها ماه‌ها معوقات کارگران پرداخت نشده و این، مسئله‌ای نگران کننده‌ای است.

ساعی با اشاره به واگذاری واحدهای تولیدی استان به افراد بی تعهد، گفت: این افراد هیچ گونه عرق ملی ندارند؛ به عنوان مثال واگذاری بلبرینگ سازی و ماشین سازی تبریز جز این کارخانجات بود که باید توسعه می‌یافتند ولی اکنون حال و روز خوشی ندارند.

وی ادامه داد: کارخانه‌ی ماشین سازی در بی اطلاعی و بی خبری نمایندگان به افرادی واگذار شد که اهلیت نداشتند و روز به روز بر مشکلات آن افزوده می‌شد

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

کمیته امداد

مردم آذربایجان شرقی به “رزمایش بخشش ایرانیان” در ماه رمضان بپیوندند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمد کلامی اظهار کرد: در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *