صفحه اصلی / استان ها / اردبیل / افتتاح اولین سمن سرای میراث فرهنگی اردبیل در خانه تاریخی سید هاشم ابراهیمی

افتتاح اولین سمن سرای میراث فرهنگی اردبیل در خانه تاریخی سید هاشم ابراهیمی

با حضور مسئولین استانی و کشوری اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در خانه تاریخی سید هاشم ابراهیمی افتتاح شد.

خانه تاریخی

به گزارش کسب و کار نیوز، در این مراسم حسین اربابی، معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی گفت: سازمان‌های مردم نهاد یکی از بازوان اصلی دولت در برگزاری برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و برنامه‌های عام المنفعه به حساب می آیند و باید در کنار دولت باشند.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد باید عمده وظایف سازمانها را انجام دهند و نقش سازمان هم در قبال این حمایت از این تشکل‌ها و سیاست گذاری و نظارت بر عملکرد تشکل‌ها است. تمام سازمانهای مردم نهاد در کنار سازمان میراث فرهنگی و همگام با سازمان باید فعالیت بکنند.

معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: آموزش و توانمند سازی تشکل‌ها باید در رأس اهم برنامه‌های این سازمان‌ها باشد و این توانمند سازی هم باید از طرف خود تشکل‌ها صورت بگیرد.

در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: ۱۹ سازمان مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که این می‌تواند به رونق گردشگری، صنایع دستی و حفظ حراست از میراث فرهنگی این استان تأثیر بسزایی داشته باشد.

فلاحی افزود: جوان‌گرایی و استفاده از ذهن خلاق و ایده‌های ابتکاری آنان، به ویژه ظرفیت و فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در حوزه‌های تخصصی خود می‌توان رمز توسعه گردشگری استان در حوزه‌های مختلف باشد.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد به دلیل ارتباط و پیوستگی با لایه‌های مختلف جامعه می‌توانند یک جریان اجتماعی تولید کنند که با آموزش و بستر سازی‌های فرهنگی منجر به تولید سرمایه‌های اجتماعی می‌شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل گفت: اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مسیر پیشبرد اهداف حوزه‌های گردشگری استان اردبیل افتتاح شده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آبگرم‌ سرعین

تعطیلی آبگرم‌های سرعین تا اطلاع ثانوی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, حسن حسن‌پور امروز هفتم اسفند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *