صفحه اصلی / استان ها / البرز / اشیاء تاریخی البرز در موزه‌های تهران نگهداری می‌شود!

اشیاء تاریخی البرز در موزه‌های تهران نگهداری می‌شود!

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز هشت هزار شی تاریخی از این استان در موزه‌های تهران نگهداری می‌شود که اگر موزه البرز ساخته شود بسیاری از این اشیای تاریخی به این موزه منتقل خواهد شد.

اشیا تاریخی

به گزارش کسب و کار نیوز، فخرالدین صابری، ۲۵ فروردین در نشست خبری با اصحاب رسانه به عملکرد میراث فرهنگی استان در ایام نوروز اشاره و اظهارکرد: افتتاح پایگاه اطلاع رسانی با همکاری دستگاه‌هایی چون راهنمایی و رانندگی و هلال احمر، برپایی نوروزگاه در اماکن گردشگری، برپایی نمایشگاه‌های گردشگری، سیاه چادرهای محلی، برگزاری بازی‌های بومی و محلی، برپایی هفت سین نوروزی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با هدف ارائه محصولات هنرمندان، تهیه، چاپ و توزیع ۴۵ هزار اقلام تبلیغاتی و بازدید و نظارت از کلیه مراکز اقامتی از جمله این اقدامات بود.

وی در ادامه به امکانات البرز در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: وجود ۱۳۴ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۹ هتل، هتل آپارتمان، ۱۱۹ واحد پذیرایی، ۴۵۰ راهنمای گردشگری دارای کارت، دو هزار و ۵۶۲ تخت اقامتی و هشت اقامتگاه بومگردی از جمله این امکانات است.

این مسئول با بیان اینکه در ایام نوروز امسال ۲۸ هزار و ۱۱۷ نفر در مراکز اقامتی استان حضور داشتند، گفت: مجموع این اقامت‌ها نسبت به سال گذشته افزایش ۴۸ درصدی داشته است.

صابری با تاکید بر اینکه البرز از پتاسیل های گردشگری بسیارخوبی برخوردار است و لازمه استفاده از این ظرفیت همکاری دستگاه‌های مختلف است، گفت: آسان ترین راه رونق اقتصادی توسعه گردشگری است، استان برای توسعه این حوزه از همه امکانات برخوردار است که اگر همه دستگاه‌ها هماهنگ باشند و اگر این باور ایجاد شود با هزینه کمتر می‌شود بیشترین فرصت‌های شغلی پایدار را ایجاد کرد و به رونق سرمایه گذاری در این حوزه امیدوار بود.

وی در ادامه به روند ساخت موزه استان اشاره کرد و گفت: هشت هزار شی تاریخی از این استان در موزه‌های تهران نگهداری می‌شود که اگر موزه البرز ساخته شود بسیاری از این اشیای تاریخی به این موزه منتقل خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: اگر شهرداری با میراث فرهنگی همکاری لازم را داشته باشد این موزه به زودی ساخته می‌شود که البته گفت وگوهایی با شهرداری و شورای شهر مشکین دشت صورت گرفته که یک زمین ۱۵ هزار متری به این موضوع اختصاص داده شود.

وی در پایان به وضعیت بیمه هنرمندان صنایع دستی اشاره کرد و گفت: تا کنون از مجموع سه هزار و ۱۰۰ نفر هنرمند این حوزه هزار و ۳۰۰ نفر بیمه شده‌اند که با برنامه ریزی های انجام شده امسال به تعداد بیمه شدگان افزوده خواهد شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آلودگی هوا

برنامه‌های کاهش آلودگی هوا در حد حرف باقی مانده!

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, فردین حکیمی اظهار کرد: یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *