صفحه اصلی / استان ها / کرمانشاه / با هنجارشکنان “چهارشنبه آخرسال” برخورد قاطع می شود

فرمانده انتظامی کرمانشاه:

با هنجارشکنان “چهارشنبه آخرسال” برخورد قاطع می شود

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: با افرادی که بخواهند در چهارشنبه آخرسال به بهانه شادی و جشن، خلاف قوانین و مقررات و شرع رفتار کنند، برخورد خواهد شد.

شب چهارشنبه آخر سال - مشهد

به گزارش کسب و کار نیوز، سردار منوچهر امان اللهی در نشست خبری امروز (۲۶ اسفند) به تشریح برنامه‌های پلیس در چهارشنبه آخرسال و تعطیلات نوروز پیش رو پرداخت.

با هنجارشکنان “چهارشنبه آخرسال” برخورد قاطع می‌شود

امان اللهی با تاکید بر اینکه پلیس مخالفتی با شادی مردم ندارد، گفت: تمام تلاش ما این است که مردم در محیط امن همراه با آرامش بتوانند جشن و شادی داشته باشند و قطعاً با افرادی که مخل نظم و امنیت عمومی شوند برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای صنوف و اقدامات مؤثر در بحث جمع آوری مواد محترقه گفت: خط قرمز ما در چهارشنبه آخر سال رعایت حقوق عامه و قوانین و مقررات است و با هرگونه راهبندان، ایجاد مزاحمت، رفتارهای هنجارشکنانه، وارد کردن خسارت به اموال عمومی و مردم بطور قاطع برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به تمرکز نیروهای پلیس در نقاطی که محل تجمع در چهارشنبه آخرسال است، گفت: تمام توان پلیس در این شب به کار گرفته خواهد شد تا چهارشنبه سوری آرامی را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: با افرادی که بخواهند به بهانه شادی و جشن، خلاف قوانین و مقررات و شرع رفتار کنند قطعاً برخورد خواهد شد.

۳۸۷ گشت پلیس در “نوروز” کرمانشاه فعال هستند

امان اللهی در ادامه از آمادگی کامل پلیس در تعطیلات نوروز امسال خبر داد و افزود: همه توان پلیس در نوروز به کار گیری خواهد شد تا مردم بتوانند تعطیلاتی توأم با آرامش و امنیت را سپری کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از حضور ۳۸۷ گشت خودرویی، موتوری و پیاده در سطح استان در ایام نوروز خبر داد وافزود: علاوه بر اینها ۳۸ ایستگاه انتظامی هم در نقاطی در استان که نیاز بوده اضافه شده است.

وی از استقرار ۱۰۵ گشت محسوس و نامحسوس در محورهای استان خبر داد و افزود: کنترل بر رفتار رانندگان و برخورد با تخلفات حادثه ساز اولویت کار پلیس راه در نوروز پیش رو خواهد بود.

امان اللهی هشدار داد: خودروهایی که در چهارشنبه آخرسال و یا در تعطیلات نوروز به علت‌های مختلف از جمله بحث ایجاد مزاحمت، انجام تخلفات حادثه ساز و … توقیف شوند، با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه قضا تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ خواهند ماند.

وی همچنین از آمادگی پلیس آگاهی در تعطیلات نوروزی خبر داد وافزود: در کنار مراقبت پلیس از اموال و منازل مسکونی، نیاز است خود مردم هم با رعایت نکات ایمنی در مراقبت از منازل خویش، پلیس را یاری دهند.

کشف ۲.۵ تن “مواد مخدر” در استان

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به تشریح آمار عملکرد پلیس در یک سال گذشته پرداخت و با اشاره به ارتقا عملکرد پلیس در تمامی حوزه‌ها گفت: امسال با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف شاهد ارتقا عملکرد و افزایش کشفیات و برخورد هستیم.

وی از افزایش یازده درصدی دستگیری متخلفین در حوزه تمامی جرایم خبر داد و افزود: تنها در بحث سرقت ۳۴ درصد میزان دستگیری‌ها افزایش داشته است.

امان اللهی در ادامه از کشف ۲۴۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال جاری خبر داد و افزود: همچنین طی این مدت ۴۲ باند توزیع مواد مخدر در استان منهدم شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی از دستگیری ۷۱۰۴ نفر در حوزه مواد مخدر خبر داد وافزود: از این تعداد ۳۸۷۶ نفر خرده فروش و ۲۵۰ نفر قاچاقچی عمده هستند که میزان دستگیری قاچاقچیان عمده نسبت به سال گذشته ۷۷ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین در سال جاری ۲۲۵ مغازه و منزل در بحث توزیع مواد مخدر پلمب شدند.

انهدام ۱۱۵ باند “سرقت” در استان / امسال ۵۵ نفر به “قتل” رسیدند

امان اللهی به آمار حوزه قتل هم اشاره کرد و افزود: امسال در استان ۵۵ نفر به قتل رسیدند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۲۰ نفر کمتر شده است و بیش از ۹۶ درصد از این موارد کشف شده و قاتلین آنها دستگیر شده‌اند.

وی افزود: در بحث نزاع دسته جمعی هم امسال آمارهای موجود کاهش ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کشف ۶۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان در سال جاری خبر داد و افزود: طی این مدت ۲۰ باند قاچاق کالا منهدم و ۱۹۶۱ نفر نیز در این حوزه دستگیر شدند.

امان اللهی همچنین از انهدام ۱۱۵ باند سرقت در استان خبر داد و افزود: این تعداد نسبت به سال گذشته حدود شش درصد افزایش داشته است.

وی از کشف ۲۲ هزار و ۱۶۶ فقره سرقت در سال جاری خبر داد و افزود: این میزان نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری ۲۱۸ نفر در بحث تیراندازی در سال جاری خبر داد وافزود: عمده این تیراندازی‌ها به دلیل اختلافات خانوادگی و مالی بوده است.

امسال ۴۲۵ نفر در جاده‌های استان جان باختند

امان اللهی در ادامه به آمار تصادفات استان هم اشاره‌ای داشت و افزود: امسال ۴۲۵ نفر در تصادفات استان جان باختند که نسبت به سال گذشته دو درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: همچنین در سال جاری ۱۰ هزار و ۶۲۸ نفر در تصادفات استان مجروح شدند که این تعداد نیز نسبت به سال گذشته کاهش چهار درصدی داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به آمار جرایم فضای مجازی هم اشاره کرد و افزود: امسال ۱۳۰۰ فقره جرایم فضای مجازی در استان کشف شده که عمده آن مربوط به برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز از حساب‌های بانکی است.

برقراری ۹۷۵ هزار تماس با پلیس ۱۱۰

امان اللهی در ادامه از برقراری ۹۷۵ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ استان در سال جاری خبر داد و افزود: از این تعدد ۴۳۷ هزار تماس علمیاتی شده و مابقی در حد مشاوره و راهنمایی بوده است.

وی افزود: علاوه بر این ۱۰۴ هزار نفر بصورت حضوری طی این مدت به پلیس مراجعه داشته‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اقدامات فرهنگی و آموزشی را از اولویت‌های کاری پلیس عنوان کرد وافزود: در همین راستا امسال ۳۴۰ نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان برگزار شده است.

وی افزود: همچنین طی این مدت یک میلیون و ۶۰۰ هزار پیامک آموزشی برای شهروندان ارسال شده و ۱۴ هزار و ۴۰۱ مورد مشاوره رایگان به مردم ارائه شده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

کنترل فشارخون

مشارکت بیش از ۶۸۰ هزار نفر از کرمانشاهیان در طرح کنترل “فشارخون”

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, دکتر محمدابراهیم شکیبا در نشست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *