صفحه اصلی / سیاسی / سایر حوزه های سیاسی / آزادی ۲۴ نفر از مجرمان جرائم غیر عمد از زندان با کمک خیِّر یزدی

آزادی ۲۴ نفر از مجرمان جرائم غیر عمد از زندان با کمک خیِّر یزدی

رییس کل دادگستری استان یزد از آزادی 24 نفر از مجرمین جرائم غیر عمد از زندان‎ های استان با کمک یک میلیارد و 500 میلیون ریالی یک خَیِّر خبر داد.

آزادی زندانی

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمدرضا حبیبی در نشست ستاد دیه استان یزد افزود: این اقدام خداپسندانه که موجب بازگشت این تعداد زندانی به آغوش خانواده شد، شایسته تقدیر ویژه است و نکته قابل توجه این که این خیِّر به صورت گمنام به این کار اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: تلاش برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ضروری و ارزشمند است اما از آن مهم تر، فرهنگ سازی و ایجاد ساز و کارهایی برای پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از زندانی شدن افراد است.

این مقام قضایی اظهار کرد: فرهنگ سازی با مشارکت اصحاب رسانه و به ویژه صدا و سیما باید صورت گیرد و به آحاد جامعه و شهروندان نسبت به برخی از اقدامات که سرانجامی جز گرفتار شدن ندارد آگاهی و هشدار داده شود.

وی ترویج فرهنگ صلح و سازش و سنت حسنه گذشت را خواستار شد و بیان کرد: توجه به فرهنگ غنی صلح و سازش و همچنین تلاش در جهت نهادینه کردن آن در بین مردم، مسئله ای است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

این مقام قضایی، برگزاری جشن گلریزان را خوب ارزیابی کرد و گفت: گردآوری خیِّرین برای جلب کمک و مشارکت آنان در این گونه اقدامات خداپسندانه بسیار خوب و اثر گذار است و به طو معمول کمک های خوبی نیز در این برنامه ها جمع آوری می‏شود.

رییس کل دادگستری استان یزد بر انجام کارهای خلاقانه و جدید در تحقق اهداف ستاد دیه تأکید و اظهار کرد: هر ساله صنوف و اقشار مختلف مقادیر قابل توجهی سررسید چاپ می کنند که می توان این هزینه ها را در یک مسیر بهتر و ارزنده تر رهنمون ساخت و نتایج بهتری نیز حاصل کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل کارگروهی برای شناسایی گلوگاه‌های فساد در ادارات استان گلستان

به گزارش کسب و کار نیوز، هادی هاشمیان در جلسه شورای قضائی استان گلستان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *