صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور از زبان آمار

انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور از زبان آمار

انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، 11 اسفندماه سال جاری از ساعت میان فهرست بلند بالای کاندیداهایی که ثبت‌نام کرده‌اند، 40 نفر در اتاق تهران و 15 نفر در هر یک از اتاق‌های شهرستان به‌عنوان اعضای جدید هیات نمایندگان شوند.

انتخابات نهمین دوره هیات‌های نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، روز شنبه ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۷ از ساعت ۸ الی ۱۸ در محل اتاق‌های شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق بازرگانی ایران، بر اساس آیین‌نامه انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اتاق‌های سراسر کشور مصوب شورای عالی نظارت بر انتخابات، تعداد اعضای انتخابی برای هیات نمایندگان اتاق تهران ۴۰ نفر و در سایر اتاق‌ها ۱۵ نفر تعیین شده است که با رأی‌گیری از اعضای هر اتاق مشخص خواهند شد.

در آئین‌نامه انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، ترکیب ۴۰ نفره اتاق تهران با سهم‌ها مختلف از ۴ حوزه شامل ۱۶ نفر از بخش بازرگانی، ۱۴ نفر از بخش صنعت، ۴ نفر از بخش معدن و ۶ نفر از بخش کشاورزی برای مدت ۴ سال انتخاب می‌شوند.

البته دولت نیز ۲۰ نماینده غیرانتخابی در اتاق تهران خواهد داشت که ۱۵ نفر از آنها توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت (شامل ۶ نفر از بخش صنعت، ۶ نفر از بخش بازرگانی، ۳ نفر از بخش معدن) و ۵ نفر توسط وزیر جهاد کشاورزی تعیین و معرفی خواهند شد. ورود این نمایندگان از سوی دولت سهم بخش‌های مختلف در ترکیب نمایندگان اتاق تهران را به بخش‌های معدن و کشاورزی تغییر می‌دهد.

بر اساس این آئین‌نامه در شهرستان‌ها تعداد هیأت نمایندگان ۱۵ نفر از ۴ حوزه شامل ۵ نفر از بخش بازرگانی، ۵ نفر از بخش صنعت، ۲ نفر از بخش معدن و ۳ نفر از بخش کشاورزی اتاق مربوطه برای مدت ۴ سال انتخاب خواهند شد.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد در انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، ۱۵۴۷ نفر در کل اتاق‌ها برای ۴ حوزه اصلی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۳۵ نفر از طریق صندوق آرا انتخاب می‌شوند.

از میان کل فعالان اقتصادی ثبت‌نام شده برای ورود به هیات نمایندگان اتاق‌ها، بخش بازرگانی با ۶۵۷ نامزد بیشترین تقاضا را داشته و پس‌ازآن بخش صنعت با ۴۶۱ نامزد در رتبه دوم قرار دارد. همچنین بخش کشاورزی با ۲۶۸ نامزد و بخش معدن با ۱۶۱ نامزد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

از نظر تعداد نامزدهای حاضر در انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، اتاق تهران با ۱۵۹ نامزد بیشترین تعداد تقاضا را برای ورود به هیات نمایندگان داشته که البته با توجه به ۴۰ نفره بودن هیات نمایندگان این اتاق، نمی‌تواند رکورد بالایی محسوب شود.

از میان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، اتاق بندرعباس با ۶۰ نامزد، شلوغ‌ترین رقابت انتخاباتی را شاهد خواهد شود و اتاق‌های اصفهان و مشهد نیز با ۵۸ نامزد در رتبه بعدی قرار گرفته‌اند.

در مقابل اتاق‌های شهرکرد و کرمانشاه با ۲۸ نامزد و اتاق یزد با ۲۹ نامزد خلوت‌ترین رقابت انتخاباتی دوره نهم را برگزار خواهند کرد.

همچنین مطالعه کنید:

وجود ۷۰ میلیون دلار کالای دپوشده در گمرکات

    به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، مهدی میراشرفی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *