صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / معرفی تیم‌های گروه D جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹/ پسران ایران فقط قهرمانی می‌خواهند

معرفی تیم‌های گروه D جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹/ پسران ایران فقط قهرمانی می‌خواهند

تیم ملی فوتبال ایران باید در جام ملت‌های آسیا با تیم‌های یمن، عراق و ویتنام دیدار کند.

ایران - عراق

به گزارش کسب و کار نیوز، جام ملت‌های آسیا از ۱۵ دی ماه آغاز خواهد شد و تیم ملی فوتبال ایران در گروه D این رقابت‌ها با تیم‌های یمن، عراق و ویتنام هم‌گروه است. 

ایران

تیم ملی فوتبال ایران به عنوان تیم نخست رده بندی فیفا در بین آسیایی‌ها یکی از امیدهای قهرمانی محسوب می‌شود. نزدیک ۴۰ سال از آخرین قهرمانی ایران در این رقابت‌ها سپری می‌شود. در این دوره انتظارات زیادی از تیم ملی ایران وجود دارد. عملکرد خوب در جام جهانی روسیه و حضور هشت ساله کارلوس کی‌روش در ایران این نوید را می‌دهد که فوتبال ایران بتواند در جام ملت‌های آسیا بالاخره عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. ایران با سه بار قهرمانی در جام ملت‌های آسیا از جمله تیم‌های بزرگ قاره کهن محسوب می‌شود. حذف تلخ ایران برابر عراق در دوره قبل، باعث شد در این دوره بازیکنان تیم ملی ایران متحدتر از قبل شوند تا عملکردی خوب ثبت کنند.

ایران تاکنون ۱۳ بار در جام ملت‌های آسیا حاضر بوده است و حالا خیلی از نفرات تیم جوان ایران فرصت دومین حضور خودشان را در این رقابت‌ها تجربه خواهند کرد. بازیکنانی چون سردار آزمون که دوره قبل دو گل برای ایران به ثمر رساند در زمره این بازیکنان هستند. 

عراق

تیم ملی فوتبال عراق قهرمانی در جام‌ملت‌های ۲۰۰۷ را در کارنامه خود دارد و تا به حال هشت مرتبه در این رقابت‌ها حضور داشته است. اوج کار این تیم، قهرمانی در سال ۲۰۰۷ بود و تیم امسال عراق نسبت به آن دوره افت کرده است.

هدایت تیم ملی عراق در حال حاضر بر عهده سرچکو کاتانچ اسلونیایی است. در بین بازیکنانی که کاتانچ در یک سال گذشته به تیم ملی عراق دعوت کرده ۱۲ بازیکن لژیونر حضور دارد. این بازیکنان در کشورهای ایران، ایتالیا، دانمارک، انگلیس، عربستان، آمریکا، قطر، سوئد و اردن توپ می‌زنند. در بین این بازیکنان، بشار رسن در پرسپولیس و طارق همام در استقلال حضور دارند.

باتجربه‌ترین و بهترین گل‌زن عراق علا عبدالزهرا، بازیکن ۳۰ ساله این تیم است که در ۱۱۰ بازی ملی، ۱۵ گل به ثمر رسانده است. این بازیکن سابقه حضور در لیگ ایران را دارد و برای تراکتورسازی به میدان رفته است. نقطه اشتراک دیگر عبدالزهرا و ایران، جنجال دوپینگ او در جام ملت‌های پیشین است که باعث شد تیم ملی با وجود شکست مقابل عراق در ضربات پنالتی به حضور در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۵ امیدوار شود.

ویتنام

ویتنامی‌ها در سال ۲۰۰۷ که به همراه مالزی، اندونزی و تایلند میزبان بازی‌ها بودند در جام ملت‌های آسیا حضور داشتند و در آن سال توانستند به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها برسند. این تیم تاکنون سه بار در جام ملت‌ها حاضر بوده است. هدایت تیم ملی ویتنام بر عهده پارک هان سئو اهل کره‌جنوبی است. تمامی بازیکنان حاضر در ترکیب ویتنام در تیم‌های داخلی توپ می‌زنند و این تیم، هیچ بازیکن لژیونری ندارد. بهترین بازیکن این تیم نگوین وان کویت با ۵۴ بازی و ۱۳ گل ملی است که در حال حاضر عضو تیم‌ هانوی ویتنام است.

ویتنام در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات در گروه C همراه با تیم‌های اردن، افغانستان و کامبوج قرار داشت که با ۱۰ امتیاز، پایین‌تر از اردن ۱۲ امتیازی قرار گرفت.

یمن

جام ملت‌های امارات، نخستین تجربه یمنی‌ها در این رقابت‌هاست. یمن در سال‌های اخیر درگیر جنگ بوده است. لیگ فوتبال یمن در چهار سال گذشته به خاطر جنگ تعطیل شده و آخرین دوره‌ آن به فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ بازمی‌گردد.

سرمربی تیم ملی یمن، یان کاسیان اهل اسلواکی است. سرمربی اهل اسلواک یمن در آخرین لیستی که به این تیم دعوت کرده، ۱۳ بازیکنش عضو تیم‌های یمنی بودند که با توجه به تعطیلی لیگ این کشور به عبارتی بدون تیم محسوب می‌شدند. همچنین ۹ بازیکن هم لژیونر هستند که بیشتر در لیگ قطر توپ می‌زنند.

علا الساسی کاپیتان یمنی‌هاست که در ۶۳ بازی، ۸ گل ملی برای این تیم به ثمر رسانده است. او در حال حاضر عضو السیلیه قطر است.

یمن در مرحله انتخابی جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات در گروه F با فیلیپین، تاجیکستان و نپال هم‌گروه بود که در نهایت با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آندره هررا

قهرمانی با چنین شرایطی بسیار ناراحت کننده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, آندره هررا بعد از جدایی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *