صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / رشد ۲۲ درصدی صدور مجوز برای تاسیس واحدهای صنعتی

رشد ۲۲ درصدی صدور مجوز برای تاسیس واحدهای صنعتی

آمارهای منتشر شده در وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد از آغاز امسال تا پایان مهرماه، 12 هزار و 808 فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شده که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال، 22 درصد رشد داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  آمارهای منتشر شده در وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد از آغاز امسال تا پایان مهرماه، ۱۲ هزار و ۸۰۸ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شده که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال، ۲۲ درصد رشد داشته است.
از محل صدور مجوز تاسیس برای این واحدهای صنعتی، پیش بینی می شود ۳۰۱ هزار و ۸۹۰ شغل ایجاد شود.
بیشترین تعداد جواز تاسیس در استان های خراسان رضوی و سمنان به ترتیب با ۹۹۲ و ۹۷۸ فقره صادر شده است.
بیشترین مجوزهای تاسیس صادر شده مربوط به گروه محصولات غذایی و انواع آشامیدنی با یک هزار و ۷۶۶ فقره و سایر محصولات کانی غیرفلزی با یک هزار و ۵۵۳ فقره بوده است.
برپایه این گزارش، در این مدت سه هزار و ۲۳۲ فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صنعتی صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱٫۴ درصد رشد نشان می دهد.
همچنین در این مدت ۵۹۷ فقره پروانه اکتشاف معدنی صادر شد که در مقایسه با هفت ماه پارسال، هفت درصد افزایش داشته است.
این در حالی است که تعداد گواهی کشف های صادره معدنی در این مدت ۲۸۴ فقره بوده و همچنین ۳۳۱ پروانه بهره برداری معدنی صادر شده است که در مقایسه با هفت ماه پارسال به ترتیب کاهش ۳٫۷ درصدی و ۲۱ درصدی نشان می دهد.
در مهر ماه امسال ۲ هزار و ۹۲ فقره جواز تاسیس صنعتی، ۵۷۰ فقره پروانه بهره برداری صنعتی، ۱۰۰ فقره پروانه اکتشاف معدن، ۵۶ فقره گواهی کشف معدن و ۴۲ فقره پروانه بهره برداری معدنی صادر شد.

همچنین مطالعه کنید:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

۲۳ مورد مشکوک به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, دکتر پرویز یزدان پناه افزود: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *