صفحه اصلی / استان ها / خراسان رضوی / افتتاح نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف

افتتاح نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی از افتتاح نمایشگاه «نامه‌ای فراتر از زمان» با موضوع کتابت نامه تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف توسط خوشنویسان خراسانی خبر داد.

کتابت نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف

به گزارش کسب و کار نیوز، میثم مرادی بیناباج درباره هدف برگزاری نمایشگاه «نامه‌ای فراتر از زمان» اظهار کرد: ۱۱ دی ماه سالروز ارسال نامه تاریخی و مهم امام خمینی(ره) به گورباچف رئیس جمهور اتحادیه جماهیر شوروی است. امام در این نامه با رویکرد تبشیر و انذار، سرنوشت محتوم نظام کمونیستی شوروی را متذکر می‌شوند و گورباچف را به مطالعه و تحقیق درباره اسلام و حکما و فلاسفه ایرانی و اسلامی دعوت می‌کنند.  

وی افزود: امام(ره) در نامه خود به رئیس بلوک شرق به عنوان یکی از دو جریان قدرت جهانی در آن زمان، نابودی کمونیسم و اندیشه‌های مارکسیستی را پیش‌بینی می‌کنند که نوع نگاه ایشان مورد توجه رسانه‌های جهان قرار می‌گیرد و مدتی بعد که این اتفاق به وقوع می‌پیوندد جهان به اهمیت نامه امام و حقیقت بیان ایشان که بر مبنای بنیان‌های محکم دینی بوده است، پی می‌برد. 

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون آن طور که باید حق این نامه ادا نشده است، گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بر خود لازم می‌دانیم که ابعاد و اتفاقات مهم و حساس تاریخ انقلاب را بررسی و معرفی کنیم و بهترین زبان برای معرفی هرچه بهتر نقاط عطف و حوادث مهم تاریخ انقلاب، زبان هنر است. در این راستا جمعی از خوشنویسان خراسان رضوی گرد هم آمدند و نامه امام را به‌طور کامل کتابت کرده و جملاتی از آن را نیز به‌صورت جداگانه در کتیبه‌هایی خوشنویسی کردند. 

مرادی ادامه داد: نمایشگاهی از این آثار با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در مورخ سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۰ صبح و همزمان با برگزاری مرحله پایانی هم‌نویسی در حسینیه جماران افتتاح می‌شود و در معرض بازدید عموم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

قرنطینه مشهد

درخواست برخی اعضای شورا برای قرنطینه مشهد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمدرضا حیدری رئیس شورای اسلامی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *