صفحه اصلی / استان ها / کرمانشاه / سهم کرمانشاه از لایحه “بودجه ۹۸” چقدر است؟

سهم کرمانشاه از لایحه “بودجه ۹۸” چقدر است؟

به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه رشد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای(عمرانی) استانی کرمانشاه در لایحه بودجه 1398 از متوسط کشور بالاتر است.

بودجه / اقتصادی

حبیب الله وفایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به وضعیت اعتبارات استان در لایحه بودجه سال آینده، گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی به کرمانشاه اختصاص یافته که از رشدی معادل ۹٫۹۴ درصد نسبت به بودجه سال ۱۳۹۷ برخوردار است.

وی با بیان اینکه رشد اعتبارات عمرانی استانی کرمانشاه از متوسط کشور بالاتر است، گفت: متوسط رشد اعتبارات عمرانی استانی کشور معادل ۸٫۷۵ درصد است.

وفایی اظهار کرد: کرمانشاه از نظر رشد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی در سال ۱۳۹۸ در جایگاه پنجم بین استانها قرار داریم، در حالیکه سال ۱۳۹۷ جایگاه دهم را کسب کرده بودیم و به عبارتی از رده دهم به رده پنجم ارتقاء یافته ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان به وضعیت اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ملی استان نیز اشاره کرد و گفت: اعتبارات عمرانی ملی سال ۱۳۹۸ استان معادل ۵۷۶ میلیارد تومان است که رشدی ۵۵ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷( ۳۷۲ میلیارد تومان) دارد.

به گفته وفایی اعتبارات عمرانی ملی سال ۱۳۹۷ استان نسبت به سال ۱۳۹۶ کاهش ۳۰ درصدی داشت.

وفایی به وضعیت اعتبارات هزینه‌ای استان کرمانشاه در لایحه بودجه سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: اعتبارات هزینه‌ای استان(شامل حقوق و مزایای مستمر و سایر اعتبارات هزینه ای) در لایحه بودجه سال  1398 معادل ۴۴۸ میلیارد تومان است که نسبت به بودجه سال ۱۳۹۷ رشدی معادل ۲۴٫۷۵ درصد داشته و از این حیث جایگاه دوم را بین همه استانهای کشور داریم.

وی گفت: رشد اعتبارات هزینه‌ای سال ۱۳۹۷ استان نسبت به سال ۱۳۹۶ معادل ۱۴٫۳۴ درصد بود و از این حیث جایگاه هجدهم را بین استانها  داشته ایم که امسال جایگاه استان از رتبه ۱۸ به جایگاه دوم ارتقاء یافته است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آبگرفتگی معابر

هشدار آبگرفتگی معابر برای روزهای پایان هفته کرمانشاه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علی محمد زورآوند از ورود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *