صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / دیدار وزرای خارجه روسیه و اردن درباره سوریه/ لاوروف: مذاکرات میان کشورهای عربی و سوریه آغاز شود

دیدار وزرای خارجه روسیه و اردن درباره سوریه/ لاوروف: مذاکرات میان کشورهای عربی و سوریه آغاز شود

وزرای خارجه روسیه و اردن در نشست خبری مشترکی اعلام کردند، در نشست دوجانبه بحران سوریه، مساله آوارگان سوری در اردوگاه الرکبان و مساله فلسطین را مورد بررسی قرار داده‌اند.

سرگئی لاوروف

به گزارش کسب و کار نیوز، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه بحران سوریه و مساله آوارگان سوری در اردوگاه الرکبان واقع در جنوب این کشور را با ایمن‌ الصفدی، وزیر خارجه اردن بررسی کرده است، بر اهمیت از سرگیری مذاکرات میان تعدادی از کشورهای عربی با سوریه درخصوص حل بحران این کشور تاکید کرد.

وی همچنین درخصوص مساله فلسطین گفت، پیشنهاد می‌دهیم مسکو بدون هیچ پیش‌شرطی میزبان مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل باشد. ادامه دودستگی در فلسطین نگران‌کننده است و مسکو از تلاش‌های مصر برای پایان دادن به آن حمایت می‌کند.

وزیر خارجه اردن هم گفت در این نشست بحران سوریه بررسی شد و هدف دستیابی به راه‌حل سیاسی در این کشور است و تحقق آن مستلزم همکاری و هماهنگی با روسیه است.

وی گفت: در حل بحران سوریه باید یک نقش عربی مثبتی وجود داشته باشد.

الصفدی افزود، موضع اردن درباره بحران سوریه ثابت است و این مساله باید تنها از طریق راه‌حل سیاسی حل شود و در غیر این صورت ویرانی‌هایی در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری روسیه ۵۰ تا ۶۰ هزار آواره سوری در اردوگاه الرکبان را به مناطق خود بازگردانیم و راه‌حل آن این است که این اردوگاه باید برچیده شود.

الصفدی تصریح کرد، چندین هزار آواره سوری در اردن حضور دارند که دولت به همه آنها خدمات رسانی می‌کند اما در عین حال خواستار بازگشت آنها به کشورشان است.

وی درباره مساله فلسطین هم در این نشست خبری گفت، موضع اردن در این باره ثابت بوده و از راه‌کار تشکیل دوکشور حمایت می‌کند، آغاز مذاکرات جدی و صلح‌آمیز در این باره ضرورت دارد و باید حق مشروع فلسطین و بخصوص مساله قدس مورد متوجه قرار گیرد.

الصفدی گفت: روابط دوجانبه میان روسیه و اردن مستحکم است و امیدواریم این روابط ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *