صفحه اصلی / استان ها / خراسان جنوبی / خراسان جنوبی نیازمند مدیریت کلان است نه بازی سیاسی

رییس مجمع نمایندگان استان:

خراسان جنوبی نیازمند مدیریت کلان است نه بازی سیاسی

رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه باید دید سرخط توسعه خراسان جنوبی کدام است، گفت: استان خراسان جنوبی نیازمند مدیریت در سطح کلان است.

خراسان جنوبی

به گزارش کسب و کار نیوز، فرهاد فلاحتی، امروز ۱۲ آذر، در آیین تودیع و معارفه استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: مردم خراسان جنوبی اهل بلوغ سیاسی و فارغ از آسیب‌های جدی اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به لحاظ دارا بودن پتانسیل‌های فراوان آماده جهش و ارتقا است، افزود: وجود محصولات منحصر بفرد کشاورزی، معادن فراوان و از همه‌مهم تر نیروی کار آمد، این استان را زرخیز کرده است.

نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس بیان کرد: خراسان جنوبی به سبب دور بودن از مرکز و قرار گرفتن در میان دو استان بزرگ و مورد توجه مرکز، مورد بی توجهی قرار گرفته است.

فلاحتی با بیان اینکه باید که سرخط توسعه استان کدام است، تصریح کرد: باید به توسعه متوازن توجه داشت.

وی زغال سنگ طبس، محصولات استراتژیک، بازارچه‌های مرزی و دانشگاه‌های این استان از ظرفیت‌های استان است، اظهار کرد: برای توسعه پایدار توجه به همه مولفه‌های توسعه در جای جای استان ضرورت دارد، امری که در سال‌های اخیر به آن بی توجهی شده است.

رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی ادامه داد: راه حل مشارکت بالای مردمی، توجه به هر نقطه با توجه به ظرفیت‌ها است و جلب کردن توجه مسئولین دولتی نکته مهم دیگر است.

فلاحتی با بیان اینکه هنوز نتوانسته‌ایم ظرفیت‌های استان را مورد توجه مسئولین بلندپایه دولتی قرار دهیم، تصریح کرد: دولت هنواره به تعهداتش به استان عمل نکرده است.

وی افزود: سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان جنوبی به دلیل عدم پیگیری‌های لازم دستورات ایشان منتج به نتیجه مورد نظر نشد.

نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس بیان کرد: مردم خراسان جنوبی با وجود داشتن محصولات استراتژیک نباید کشاورزی فقیری داشته باشند و با وجود معادنی غنی از کانی‌ها است نباید کم درآمد باشند.

فلاحتی با بیان اینکه این استان در حالی که ظرفیتی مانند دانشگاه بیرجند را دارد نباید برای سرمایه گذاری و توسعه مشکل داشته باشد، اظهار کرد: براساس مرکز مطالعات مجلس خراسان جنوبی جز استان‌های دارای کم ترین ضریب سرمایه گذاری است چرا که شاخص‌های توسعه آن مورد کم توجهی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: وجود بوروکراسی اداری باعث شده که سرمایه گذاران رغبتی برای سرمایه گذاری در استان نداشته باشند.

رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی بیان کرد: باور کنیم که بر سر سفره‌ای غنی نشسته‌ایم که بهره برداری از آن نیاز به نگاه‌های مدیریتی کلان دارد.

فلاحتی خاطرنشان کرد: جلب سرمایه گذار، استفاده از ظرفیت‌های بومی، بالابردن ضریب امنیت سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت نخبنگان استان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به از اولویت‌های حال حاضر استان، اظهار کرد: جاده اصلی قاین – بیرجند و دیگر جاده‌های مرزی از جمله جاده‌های دیهوک و طبس نیازمند توجه است.

نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس بیان کرد: راه آهن گناباد- قاین – بیرجند و اتصال فردوس به شبکه ریلی، افزایش پروازهای فرودگاه و توجه به مدیریت آب استان از دیگر اولویت‌های استان است.

فلاحتی ادامه داد: مدیریت مصرف آب، اصلاح شبکه‌های شهری و روستایی و اصلاح الگوی کشت باید دنبال شود که البته کارهای خوبی انجام شده اما باید تا رسیدن به نتیجه پیگیری شود.

وی اظهار کرد: توجه به کارخانجات و شهرک‌های صنعتی که یا تعطیل هستند و یا در شرف تعطیلی حال آنکه به کشور به تولیدات آنان نیاز دارد.

رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی بیان کرد: استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی و گردشگری استان که جا برای کار کردن بسیار دارد.

فلاحتی یادآور شد: استان خراسان جنوبی نیازمند مدیریت در سطح کلان است نه بازی‌های سیاسی و راه اندازی و فعالیت بازارچه‌های مرزی و توجه به مدیریت آب استان از اولویت‌های استان است.

نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس با اشاره به اینکه بی توجهی به توسعه متوازن کاریکاتوری نازیبا از استان خواهد ساخت، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری زمینه توسعه استان را فراهم کنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

از بازار شب عید بیرجند چه خبر؟

به بازار اصلی بیرجند که سر می‌زنی مردم در تکاپوی خرید هستند، از آن‌ها که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *