سه شنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
صفحه اصلی / اقتصادی / بیمه / چینی‌ها باید بخشی از خسارت سانچی را بپردازند

دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران ایران گفت

چینی‌ها باید بخشی از خسارت سانچی را بپردازند

دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران ایران می‌گوید در سانحه نفت‌کش سانچی، چینی‌ها نیز به دلیل اینکه مقصر بوده‌اند باید بخشی از خسارت وارده را متعهد شوند.

دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران ایران گفت: بخشی از بیمه بدنه شناور سانچی داخلی و بخشی هم خارجی بود که چون چینی‌ها مقصر حادثه بودند، دریافت این خسارت بازیافت هم دارد.

محسن قره‌خانی درباره شرایط اخذ خسارت از بیمه‌های اتکایی که شناور سانچی را بیمه کرده بودند، اظهار کرد: درصدی از بیمه بدنه سانچی در ایران و درصدی هم در خارج از کشور فراهم شده بود که در اینجا چون کشتی چینی درصد زیادی در تصادف با سانچی مقصر بود این دریافت خسارت از آنجا هم بازیافت دارد.

او با بیان اینکه بانک مرکزی برای پرداخت بیمه‌های خارجی حواله ارزی صادر می‌کند، گفت: این ارز از سامانه نیما تأمین می‌شود. در مورد دریافت خسارت سانچی هم خدمات دریافت این خسارت به‌صورت ارزی انجام خواهد شد.

دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران با تفکیک انواع پوشش‌های بیمه‌ای کشتی سانچی گفت: خسارت زیست‌محیطی قرار نیست به ما تعلق بگیرد، چراکه صرف تلاش برای خاموش کردن کشتی یا دفع آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شود که آن حادثه در دریا به وجود آورده است.

او در ادامه با مهم توصیف کردن حادثه سانچی در فضای بیمه‌ای جهانی ادامه داد: این کشتی به لحاظ بیمه مسئولیت در ایران بیمه نشده است، چراکه هزینه آن بسیار بالاست و به‌زودی کنوانسیون‌های دریایی به خاطر حادثه سانچی تغییر خواهد کرد.

قره‌خانی گفت: بخشی از بیمه بدنه این شناور در ایران بیمه شده است؛ هرچند چون کشتی چینی مقصر حادثه بوده از آن محل هم پوشش بیمه‌ای داریم.

همچنین مطالعه کنید:

فروش نفت آلوده

تلاش برای فروش نفت آلوده روسیه در آسیا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا,  اعلام منابع تجاری و داده‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *