صفحه اصلی / استان ها / خراسان جنوبی / بیماری که تب اقتصادی بالایی دارد

بیماری که تب اقتصادی بالایی دارد

​رییس شبکه دامپزشکی سربیشه به خسارات اقتصادی بالایی که این بیماری به صنعت دام و دامپروری کشور وارد می‌کند اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون تب برفکی در سطح روستاها به صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

اجرای واکسیناسیون تب برفکی دام در سنندج

محسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری با همکاری سه اکیپ از واحد مبارزه شهرستان در بخش مرکزی، مود و بخش درح، ۳۱۱۵ رأس گاو و گوساله در واحدهای صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی این شهرستان بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون تب برفکی در طول سال در دو مرحله انجام می‌پذیرد، افزود: در طرح سراسری تب برفکی که در مهر و آبان ماه و در ۳۰ روز کاری انجام پذیرفت  1678  رأس گاو و گوساله علیه این بیماری ایمن شدند.

رییس شبکه دامپزشکی سربیشه به خسارات اقتصادی بالایی که این بیماری به صنعت دام و دامپروری کشور وارد می‌کند اشاره کرد و گفت: از خساراتی که بیماری تب برفکی بر جای می‌گذارد می‌توان به کاهش تولید شیر در گله‌های مبتلا، کاهش تولید گوشت اشاره کرد.

رمضانی با بیان اینکه در نهایت در دام‌های جوان به مرگ ختم می‌شود، تصریح کرد: واکسیناسیون تب برفکی در سطح روستاها به صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

وی یادآور شد: دامداران باید نکات بهداشتی و قرنطینه‌ای و همچنین واکسیناسیون را برای پیشگیری از ابتلای دام‌های خود به این بیماری زیان آور جدی بگیرند و نهایت همکاری را با اکیپ‌های واکسیناسیون داشته باشند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بانوان در حوزه کشاورزی

بانوان؛ پتانسیلی مغفول مانده در کشاورزی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, وحید ضیاییان احمدی اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *