صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / تفاهم‌نامه همکاری میان اصفهان و منطقه نورماندی فرانسه امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری میان اصفهان و منطقه نورماندی فرانسه امضا شد

در راستای توسعه همکاری‌های استانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه، محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در دیدار با اروه مورن رئیس منطقه نورماندی فرانسه در شهر روان تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های اصفهان با منطقه مذکور را امضا کرد.

دیدار استاندار اصفهان با رئیس منطقه نورماندی فرانسه

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از سفارت ایران در پاریس، در این دیدار اروه مورن با  اشاره به ضرورت تشکیل سازوکار مناسب جهت محقق ساختن محورهای همکاری دو استان اظهار کرد: وضعیت بین‌المللی پیچیده کنونی نه تنها مانع توسعه همکاری‌ها نخواهد شد بلکه باعث تسهیل آن می‌شود.

وی تاکید کرد: یقین دارم راهی برای حفظ تلاش‌هایی که سال‌ها برای ساختن روابط دو کشور به عمل آمده پیدا خواهد شد.

رئیس منطقه نورماندی فرانسه همچنین تصریح کرد: ایده ما ادامه مسیر توسعه مبادلات تجاری با شرکت‌های ایرانی است که در دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل هم مورد تاکید قرار گرفت.

وی همچنین از محورهای پیشنهادی همکاری در زمینه‌های علمی و دانشگاهی، تجاری و توریستی بین دو استان اسقبال کرد.
در ادامه این دیدار مهرعلیزاده استاندار اصفهان با اشاره به نقاط فراوان مشترک دو استان ابراز امیدواری کرد: همکاری‌های استانی بین دو کشور باید سرعت بیش‌تری پیدا کند.

وی همچنین با تقدیر از سخنان رئیس جمهور فرانسه در مجمع عمومی سازمان ملل در زمینه حمایت از برجام و رد رویکرد یک جانبه‌گرایی اظهار کرد: امیدواریم با همکاری یکدیگر و عزم دو کشور در آینده شاهد توسعه روابط باشیم.
در پایان این دیدار نیز استاندار اصفهان پیشنهاداتی در حوزه همکاری‌های علمی، نمایشگاهی، جهانگردی و تجاری بین دو استان را مطرح کرد که مورد استقبال رییس منطقه نورماندی قرار گرفت.

استاندار اصفهان در رأس هیاتی از مسئولین بخش‌های مختلف استان به دعوت همتای نورماندی خود به مدت سه روز به استان نورماندی سفر کرده است. امضای تفاهم‌نامه دانشگاهی بین دانشگاه اصفهان و نورماندی و بازدید از نمایشگاه بین المللی کان که هنرمندان اصفهانی در آن حضور دارند از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت امور خارجه

دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی در این پیام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *