صفحه اصلی / سیاسی / سایر حوزه های سیاسی / میوه فروش اردبیلی چشم‌انتظار آزادی از زندان است

/بازخوانی پرونده یک زندانی غیرعمد/

میوه فروش اردبیلی چشم‌انتظار آزادی از زندان است

سایه مشکلات معیشتی مردم در روزهای اخیر بر بازار میوه بی تاثیر نبود و میوه فروش اردبیلی به دلیل نامرغوب بودن بار میوه‌اش، سرمایه اش را از دست داد و راهی زندان شد.

ستاد دیه

به گزارش کسب و کار نیوز، “مجید” مددجویی است که  برای تامین هزینه های زندگی اش به کار میوه فروشی در میدان تره بار مشغول بود و به خاطر نداشتن سرمایه اولیه به صورت امانی میوه از میدان تره بار دریافت و پس از فروش میوه‌ها در بازار پول آن را پرداخت می کرد. این مددجو برای تامین جهیزیه خواهرش در سال ۹۱ مبلغ ۱۱ میلیون تومان به بازار بدهکار می شود و بیشتر سود به دست آمده از فروش میوه ها را صرف پرداخت بدهی اش به بازار از بابت خرید جهیزیه می کند.

متاسفانه مجید برای رهایی از فشار اقتصادی و بهتر شدن اوضاع زندگی اش در شب چله سال ۹۳ اقدام به خرید ۷ تن میوه (انار وهندوانه) با قیمت سه هزار تومان می کند که به خاطر کم تجربه بودن در کار میوه فروشی و آشنا نبودن به بازار و همچنین پخش هندوانه ارزان قیمت توسط وانت بارها و نامرغوب بودن میوه ها، هندوانه های خریداری شده اش در بازار فروش نمی رود و با توجه به اینکه هندوانه در این فصل سردخانه ای است و بیشتر از یک روز در فضای بیرون باقی نمی ماند تمامی آنها خراب می شود و متاسفانه تمام سرمایه اش را از دست می دهد.

مجید ۳۲ ساله و متاهل  و دارای یک فرزند خردسال است و  تهی دست و از طبقه کم درآمد جامعه است که سرپرستی پدر و مادرش هم با اوست و هیچ گونه اموال منقول و غیرمنقول از خود نداشته و درآمدی جز دریافتی یارانه دولتی ندارد و سزاوار دریافت کمک از ستاد دیه است. این در حالی که شکات پرونده هم درست کاری و امانت داری مددجو را تایید کرده اند.

 در حال حاضر مجید به علت ۱۲ فقره محکومیت مالی و چک و تمامی خسارات قانونی طی احکام صادره ازشعبات حقوقی دادگاه شورای حل اختلاف در استان اردبیل از تاریخ دوم آبان ماه سال گذشته در یکی از شهرستان های این استان محبوس است.

آخرین مانده بدهی این مددجو با به شمارآوردن اصل خواسته و خسارت تاخیر و تادیه براساس شاخص تورم سال جاری مبلغی بیش از ۶۸ میلیون تومان بود که با مذاکرات واحد مددکاری ستاد دیه استان اردبیل با شاکی پرونده ها، در نهایت مبلغی بیش از هفت میلیون تومان گذشت رضایت مندانه از شکات پرونده ها بدست آمد و با این احتساب توان پرداختی مددجو بیش از ۲۲ میلیون تومان است که پس از کاستن آن از بدهی اش، جمع نهایی بدهی اش  37 میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

براساس این گزارش، نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر این مددجویان نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱  دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس ۱۵ ــ ۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شماره ۱۷۱۶ روزنامه کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *