صفحه اصلی / استان ها / گلستان / گزارش نشدن موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گلستان

گزارش نشدن موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گلستان

معاون سلامت دامپزشکی استان گلستان گفت: در طرح پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مجموع 3200 نمونه از طیور بومی آبزی اخذ و پس از آزمایش هیچ موردی از این بیماری مشاهده نشد.

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر «محمدحسین مسلمی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نمونه برداری های صورت گرفته از طیور بومی استان و اعلام آزمایشگاه مرجع سازمان دامپزشکی کشور، هم‌اکنون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی استان گلستان دیده نشده است.

وی افزود: تعداد ۳۲۰۰ نمونه از انواع ماکیان بومی آبزی از بازارچه‌های فروش و روستاهای اطراف تالاب‌ها، آب‌بندان‌ها و مزارع پرورش طیور صنعتی نمونه‌گیری انجام شده و به آزمایشگاه ارسال شد که نتیجه آن در حال حاضر منفی است.

معاون سلامت دامپزشکی استان گلستان با تأکید بر ضرورت آگاهی مردم از این بیماری، گفت: پیشنهاد می‌شود با توجه به نزدیکی به فصل سرد سال، شهروندان توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی را در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که مهم‌ترین آن عدم خرید و فروش طیور بومی از مکان‌های غیر بهداشتی خصوصاً بازارچه‌های هفتگی، عدم تماس مستقیم کودکان و سالمندان با طیور زنده، عدم خرید و کشتار غیر بهداشتی مرغ زنده هم‌چنین عدم شکار پرندگان مهاجر آبزی است را جدی بگیرند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

انتقال خون

از بیماران نیازمند به خون غافل نشویم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سیدصادق بنی‌عقیل اظهار کرد: در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *