صفحه اصلی / استان ها / کرمانشاه / کرمانشاه صاحب تنها بندرخشک غرب کشور خواهد شد

استاندار:

کرمانشاه صاحب تنها بندرخشک غرب کشور خواهد شد

استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه صاحب تنها بندر خشک در غرب کشور خواهد شد.

استاندار کرمانشاه

به گزارش کسب و کار نیوز، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان افزود: اجرای بندر خشک در کرمانشاه نهایی شده و این طرح در زمینی به وسعت ۴۰۰ هکتار اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: براساس تصمیم وزارت راه و شهرسازی قرار شده که شرکت راه آهن جمهوری اسلامی متولی ایجاد بندخشک در استان کرمانشاه باشد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این طرح ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری می خواهد، گفت: سرمایه گذاران حتی با صد میلیارد تومان نیز می توانند کار خود را در بندر خشک آغاز کنند.

وی با بیان اینکه کرمانشاه دارای تنها بندر خشک در غرب کشور خواهد بود، گفت: برای این مهم به نتایج خوبی دست پیدا کردیم و تاکنون یک‌ سرمایه گذار برای ایجاد بندر خشک اعلام آمادگی کرده است.

 بازوند تصریح کرد: مکان در نظر گرفته شده برای بندر خشک در نزدیکی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه است و سرمایه گذاران به راحتی می توانند از امکانات فرودگاهی استفاده کنند.

وی گفت: امکان ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و تجاری در بنادر خشک وجود دارد.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه یک سرمایه گذار برای ایجاد نیروگاه های کوچک اعلام آمادگی کرده است، گفت: آب منطقه ای و شرکت برق منطقه ای در زمینه ایجاد نیروگاه های کوچک تولید برق با سرمایه گذاری که اعلام آمادگی کرده همکاری کنند.

وی همچنین در رابطه با احداث بیمارستان بخش خصوصی «ویانا» در کرمانشاه هم افزود: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی موظفند که زمینه های لازم‌ را برای شروع به کار احداث این بیمارستان ایجاد کند.

استاندار کرمانشاه افزود: سرمایه گذار این بیمارستان با ۱۶۲ میلیون یورو آماده شروع فعالیت ساخت است که متاسفانه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ‌مجوزهای لازم را برای آن صادر نکرده است.

وی تاکید کرد: در صورتی که برای صدور مجوزهای این بیمارستان از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کم‌ کاری شود، گزارش های لازم را به رییس جمهوری ارائه خواهیم داد.

 بازوند همچنین بر تلاش و جدیت مدیران جهت ایجاد  سرمایه گذاری خارجی در استان تاکید کرد و گفت: بهبود فضای کسب و کار با تلاش و پیگیری مدیران محقق می شود و همه وظیفه دارند با توجه به مزیت های موجود فضا را برای انجام هر گونه سرمایه گذاری خارجی در استان فراهم کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مدرسه گردشگری

کرمانشاه صاحب مدرسه گردشگری می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا,  یاور محمدی امروز( اول مرداد) …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *