صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / قرارداد بیمه مشترکان گاز طبیعی در برابر حوادث امضا شد

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

قرارداد بیمه مشترکان گاز طبیعی در برابر حوادث امضا شد

شرکت ملی گاز ایران با هدف بیمه مشترکان گاز طبیعی در سال جاری، با شرکت سهامی بیمه رازی قرارداد همکاری امضا کرد که مطابق آن همه مشترکان خانگی و تجاری در کشور تا پایان سال نسبت به حوادث ناشی از گاز طبیعی بیمه شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, سعید مومنی، درباره بیمه مشترکان گاز طبیعی گفت: از سال ۱۳۸۹ تاکنون برای حمایت و محافظت از مشترکان گاز طبیعی در مقابل حوادث مرتبط با گاز به صورت سالانه بیمه مشترکان خانگی برقرار شده است، اما این اقدام نباید موجب شود تا مشترکان نسبت به رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز بی‌توجه باشند.
وی افزود: امسال حق بیمه به ازای هر مشترک تجاری و هر واحد مسکونی برای مشترکان شهری، ماهانه ۲ هزار ریال و برای مشترکان روستایی ماهانه هزار ریال بر مبنای قانون بودجه از طریق قبوض گاز مشترکان، محاسبه و اخذ می‌شود.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با بیان این‌که پرداخت غرامت فوت برای هر نفر در هر حادثه ۶۵۰ میلیون ریال و پرداخت غرامت نقص عضو و از کار افتادگی دائم و جبران هزینه‌های پزشکی برای هر نفر در هر حادثه، حداکثر تا مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال است، اظهار کرد: حداکثر جبران خسارت‌های مالی وارده به همه ذی‌نفعان و هرگونه اموال منقول و غیرمنقول آنها در هر حادثه و نیز به ازای هر یک از موارد تحت پوشش به‌ عنوان یک واحد مستقل، تا مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال مقرر شده است.
مومنی درباره قرارداد با شرکت بیمه رازی تصریح کرد: شرکت بیمه‌گذار برای امسال، شرکت سهامی بیمه رازی است که پس از اعلام حادثه از سوی سازمان آتش‌نشانی یا شرکت گاز استان و بررسی کارشناسی، اقدام به تشکیل پرونده و پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌کند که در خسارت‌های فوت، مبلغ غرامت در وجه وراث قانونی متوفی براساس برگه انحصار وراثت پرداخت خواهد شد، همچنین در خسارت‌های پزشکی و نقص عضو، مبلغ غرامت در وجه مصدوم یا سرپرست قانونی وی بر اساس اسناد و مدارک ثبت شده پرداخت خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد مشترکان گاز طبیعی با صرفه‌جویی در مصرف این موهبت الهی و رعایت همه‌جانبه مسائل ایمنی، ضمن صیانت از این ثروت عظیم خدادادی، با رعایت مسائل ایمنی از جان و مال خود نیز محافظت کنند.

همچنین مطالعه کنید:

اوپک پلاس

عراق از کاهش تولید اوپک پلاس عقب افتاد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, پایبندی عراق به توافق کاهش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *