صفحه اصلی / استان ها / خوزستان / طرح ممنوعیت عرضه کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌های خوزستان

طرح ممنوعیت عرضه کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌های خوزستان

رئیس مرکز بهداشت خوزستان از طرح ممنوعیت عرضه کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌ها به منظور جلوگیری از آلودگی نان خبر داد.

نانوایی/نان بربری

شکرالله سلمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آثار سوء استفاده از پلاستیک در فصل گرما برای حمل مواد غذایی، اظهار کرد: در اثر حرارت دیدن پلاستیک رادیکال‌های شیمیایی آزاد می‌شوند و در صورت قرار گرفتن مواد غذایی در مجاورت آن موجب آلودگی مواد غذایی شده و در درازمدت خطر سرطان‌زایی نیز خواهد داشت.

وی با اشاره به استفاده از کیسه‌های پلاستیکی جهت حمل نان داغ درب نانوایی‌ها افزود: موضوع ممنوعیت عرضه کیسه پلاستیکی در نانوایی‌ها در شورای سلامت خوزستان مطرح خواهد شد تا کیسه‌های نخی جایگزین پلاستیک شوند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر در خصوص عرضه حلیم و آش اقدامات خوبی انجام شده و ظروف مورد استفاده در عرضه این مواد غذایی استاندارد هستند و اگر موردی خلاف استاندارد مشاهده شود برخورد لازم انجام خواهد شد.

سلمان‌زاده همچنین با اشاره به عرضه میوه و سبزی در کیسه‌های پلاستیکی گفت: اگر کیسه‌های پلاستیکی رنگی نباشند خطری نخواهند داشت اما در مجموع توصیه می‌شود عرضه پلاستیک محدود شود. 

وی با بیان اینکه پلاستیک موجب آلودگی محیط زیست شده و حدود ۳۰۰ سال طول می‌کشد تا یک شیء پلاستیکی بازیافت شود، افزود: شاید در وهله اول پلاستیک خطری برای سلامت مردم نداشته باشد اما به دلیل اینکه در محیط باقی می‌ماند می‌تواند خطراتی ایجاد کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان

فاز دوم پست ۴۰۰ کیلوولت باغملک تابستان وارد مدار می‌شود

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ایسنا, محمود دشت‌بزرگ با اشاره به روند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *