صفحه اصلی / استان ها / خوزستان / شبکه توزیع آب در آبادان و خرمشهر اصلا وضعیت خوبی ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان :

شبکه توزیع آب در آبادان و خرمشهر اصلا وضعیت خوبی ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به وضعیت شوری آب در شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: این بحران نشان داد که باید به صورت فوری به سمت اصلاح شبکه توزیع آب در آبادان و خرمشهر برویم زیرا شبکه توزیع آب در این شهرها اصلا وضعیت خوبی ندارد.

فرسودگی شبکه آب

به گزارش کسب و کار نیوز، صادق حقیقی پور در جلسه بررسی مشکلات آب شهرستان آبادان با حضور مدیرعامل آبفا کشور که ۵ تیرماه در فرمانداری آبادان اهواز برگزار شد، اظهار کرد: حدود دو هفته است که پرسنل ما در اداره آبفا آبادان و خرمشهر شبانه روز تلاش کردند. در طول این روزها مشکل آب وجود داشت و EC آب در رودخانه بهمنشیر به بالای ۱۸هزار و در رودخانه کارون در مقطع خرمشهر به بالای ۲۰هزار میکروموس رسید.

وی با بیان اینکه این میزان شوری آب در آبادان و خرمشهر بی سابقه بود، افزود: همه اعداد و ارقامی که شاهد آن بودیم در جلسات مختلف پیش بینی شده بود و در این زمینه باید بابت اقداماتی که با همکاری بخش های مختلف به خصوص سازمان آب و برق انجام گرفت، تشکر کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: این بحران نشان داد که باید به صورت فوری به سمت اصلاح شبکه توزیع آب در آبادان و خرمشهر برویم زیرا شبکه توزیع آب در این شهرها اصلا وضعیت خوبی ندارد. یک هزار کیلومتر در شهر آبادان، اروندکنار و چوئبده شبکه توزیع آب وجود دارد که از سال ۷۱ تا ۹۵ حدود ۲۸۰ کیلومتر از آن اصلاح شده است که سالانه حدود ۱۰ کیلومتر بود اما سال گذشته با حمایت های انجام گرفته به تنهایی موفق به اصلاح ۵۰ کیلومتر شبکه توزیع آب در این سه شهر شدیم.

حقیقی پور با بیان اینکه همه بخش های صنعت آب استان امسال درخشان بودند، اظهار کرد: این بحران و شوری آب در شهرهای آبادان و خرمشهر، کام پرسنل صنعت آب و فاضلاب استان را تلخ کرد. باید توجه ویژه ای به بحث اصلاح شبکه در این شهرها شود. هیچ شرکتی نمی تواند ظرف مدتی کوتاه این حجم از شبکه را اصلاح کند.

وی با اشاره به پروژه خط انتقال آب از تصفیه خانه ثامن به ایستگاه ۱۱ و تلمبه خانه جمشید آباد، ادامه داد: این طرح حدود ۱۳کیلومتر خط انتقال ۱۰۰۰ میلیمتر است که در برخی نقاط به دو خط ۶۳۰میلیمتر تبدیل می شود تا بتوان آن را از موانع پیش رو عبور داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح که همزمان با فاز دوم طرح غدیر است، ما شاهد رشد چشمگیری در توزیع آب با کیفیت خواهیم بود.

حقیقی پور گفت: با توجه به تغییر اقلیم رخ داده ما صلاح را در آن می دانیم که حتما به سمت استفاده بهینه از آب دریا برویم. در گام اول با تاییدیه معاونت توسعه مهندسی شرکت آب و فاضلاب کشور، ۳۰درصد هر شهر را به دستگاه آب شیرین کن مجهز کنیم. این کار در راستای پایدارسازی آب شهرها خواهد بود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سدهای خوزستان

حجم کافی سدهای خوزستان برای مهار سیلاب‌های احتمالی بهار

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, داریوش بهارلویی با اشاره به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *