صفحه اصلی / سیاسی / سایر حوزه های سیاسی / قانون چک به اصلاح نیاز دارد

در جشن گلریزان ستاد دیه تهران عنوان شد:

قانون چک به اصلاح نیاز دارد

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: قانون چک نیاز به اصلاح دارد.

جولایی

به گزارش کسب و کار نیوز، اسدالله جولایی در مراسم گلریزان ستاد دیه استان تهران، گفت: بیش از ۱۱۳ هزار زندانی جرایم غیرعمد در کشور داریم و برخی از این افراد برای اجاره خانه و کار چک صادر کرده‌اند و این چک‌ها بدون پشتوانه بوده و امروز آنها را گرفتار کرده است.

مدیر عامل ستاد دیه کشور ادامه داد: کسانی نیز به دلیل مهریه در زندان هستند. چرا درخصوص مهریه فرهنگ‌سازی نمی‌کنیم؟

وی با بیان اینکه  ۳۷۷ نقطه در سراسر کشور جشن گلریزان برگزار کرده‌اند، گفت: در سال گذشته مبلغ بدهی افرادی که از طریق ستاد دیه پرداخت شده ۹۷۲ میلیارد و  ۶۰۰ میلیون تومان بوده و پرداخت این مبلغ نیازمند همت عالی شما خیرین و تلاش مدیران کل و دیگر اعضای این مجموعه بوده است.

جولایی با اشاره به قانون بیمه شخص ثالث  گفت: این قانون هم دارای نواقصی بود و ناقص هم اجرا می‌شد  و ستاد دیه ۱۸ سال تلاش کرد تا موفق شد این قانون را اصلاح کند و امروز دیگر هیچ راننده زندانی نداریم.

وی با اشاره به اینکه قرار است  ۲۴۰ نماینده مقداری از حقوق ماهانه خود را به ستاد دیه پرداخت کردند، گفت:اگر قانون بیمه شخص ثالث اصلاح نمی‌شد ما امروز شاید ببش از ۳۰۰ هزار زندانی داشتیم اما خوشبختانه امروز  کمتر از این تعداد در زندان هستند.

وی با بیان اینکه قانون چک نیاز به اصلاح دارد،گفت: حدود ۱۲ هزار نفر به دلیل چک در زندان هستند و اگر این قانون اصلاح  شود دیگر شاهد حضور این افراد در زندان نیستیم.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: ما در ستاد دیه هم وظیفه تهیه پول که مبارزه با معلول است را برعهده داریم و هم وظیفه مبارزه با علت‌ها یعنی اصلاح قوانین را برعهده داریم و امیدواریم با اصلاح قانون‌هایی از جمله چک، بیمه شخص ثالث و مهریه دیگر زندانی به این دلیل در زندانها نداشته باشیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل کارگروهی برای شناسایی گلوگاه‌های فساد در ادارات استان گلستان

به گزارش کسب و کار نیوز، هادی هاشمیان در جلسه شورای قضائی استان گلستان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *