صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / قیمت های نفت در جهات گوناگون تغییر کردند

قیمت های نفت در جهات گوناگون تغییر کردند

تغییر قیمت های نفت صبح روز سه شنبه همسو نبود، اما قیمت ها همچنان در نتیجه انتظار افزایش تولید توسط روسیه و عربستان برای جبران کسری عرضه نفت در بازارها تحت فشار قرار دارند.

به گزارش کسب و کار نیوز، خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت نفت خام برنت دریای شمال که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر پایه آن قیمت گذاری می شود در ساعت ۰۲:۱۳ بامداد امروز به وقت گرینویچ با ۳۲ سنت یا ۰٫۴ درصد افزایش نسبت به دیروز (دوشنبه) به ۷۵ دلار و ۶۱ سنت رسید.
قیمت نفت برنت پنج شنبه گذشته پس از آنکه روسیه و عربستان اعلام کردند که افزاش تولید نفت را بررسی می کنند به کمترین سطح خود از هشت مه (۱۸ اردیبهشت) رسید.
نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در بازار نایمکس این کشور با یک دلار و پنج سنت یا ۱٫۵ درصد کاهش به بهای ۶۶ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه معامله شد.
بانک استرالیا و نیوزیلند در یادداشتی به رویترز اعلام کرد: سرمایه گذاران شروع به گمانه زنی درمورد احتمال افزایش تولید نفت توسط روسیه و عربستان کرده اند. با این حال، تردیدها در این زمینه باقی است و نتیجه نهایی در نشست ۲۲ ژوئن (اول تیر) اوپک مشخص می شود.
در حالی که تولید نفت آمریکا در حال افزایش است، نگرانی ها از افزایش تولید نفت عربستان و روسیه، فشار رو به پایین بر قیمت های نفت را افزایش داده است.
عربستان و روسیه افزایش تولید اوپک و غیراوپک به میزان یک میلیون بشکه در روز به منظور جبران کسری عرضه نفت ایران و ونزوئلا را مورد بررسی قرار داده اند.
«وینسنت وانگ» تحلیلگر نفت در شرکت مدیریت سرمایه «ان اچ» سنگاپور گفت: آنگونه که من می بینیم، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت پس از کاهش شدید هفته گذشته، اکنون تا حدودی در حال تثبیت است زیرا بازار قیمت این نفت را در دامنه ۵۵ تا ۶۵ دلار می بیند.
وی ادامه داد: در عین حال نگرانی هایی نیز در این زمینه وجود دارد که اگر اوپک نفت بیشتری عرضه کند، تقاضای برای نفت خام آمریکا کاهش می یابد، اما با تولید رکورد وار نفت در آمریکا، گمان می رود نفت این کشور بزودی روانه بازارهای آسیایی شود و سهم بازار اوپک و روسیه را از این بازار کاهش دهد.
تولید نفت آمریکا با بیش از ۲۷ درصد افزایش در ۲ سال گذشته به ۱۰ میلیون و ۷۳۰ هزار بشکه در روز رسیده است. آمریکا اینک در تولید نفت عربستان را پشت سر گذاشته و تنها با روسیه که تولیدی حدود ۱۱ میلیون بشکه در روز دارد، رقابت می کند.
اقتصام**۱۰۶۳*۲۰۲۵

همچنین مطالعه کنید:

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران

زیرساخت‌های اولیه حمایت نفت از شرکت‌های دانش‌بنیان‌ فراهم است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, ابراهیم طالقانی امروز (یکشنبه، ۲۷ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *