صفحه اصلی / استان ها / سمنان / مجسمه‌های گچی در پایتخت گچی کشور

مجسمه‌های گچی در پایتخت گچی کشور

شهردار سمنان از فراهم کردن مقدمات برای برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌های گچی با همکاری میراث و ارشاد اسلامی در سمنان خبر داد.

مجسمه گچی

به گزارش کسب و کار نیوز، سید محمد ناظم رضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: شهر سمنان به عنوان پایتخت گچ کشور و صادر کننده این محصول به خارج از کشور هنوز به خوبی معرفی نشده و یکی از راهکارهای معرفی آن استفاده از ابزار هنر است.

وی افزود: از این رو بر آن شدیم تا سمپوزیوم مجسمه‌های گچی را با مشارکت کارخانجات گچ فعال در شهر و اداره کل میراث فرهنگی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کنیم.

به گفته وی، قرار است در این سمپوزیوم سردیس ۲۰ نفر از مشاهیر و مفاخر شهرستان با گچ ساخته شود و تصمیم‌گیری درباره این شخصیت‌ها در جلسات کارشناسی صورت خواهد گرفت.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان هم گفت: این سمپوزیوم با حضور هنرمندان تهران و سمنان به مدت چهار روز برگزار خواهد شد.

ابوالفضل دلارام افزود: این سمپوزیوم با همکاری انجمن مجسمه سازان برگزار می‌شود و هنرمندان از گچ ضد آب برای ساخت سردیس ها استفاده می‌کنند.

پیگیری برای برگزاری دوسالانه سفال در خرداد ۹۸ ساخت المان از فرایند تولید پارچه چیت و نصب آنها در شهر به عنوان جاذبه گردشگری و نماد و یادگاری از کارخانه نساجی سمنان از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه مشترک شهردار، مدیرکل میراث و معاون هنری ارشاد اسلامی استان مطرح شدند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

کاشت بلوط

غنی سازی جنگل اوپرت مهدیشهر با کاشت بلوط

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, استان سمنان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *