صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / ۸۲ درصد کالاهای وارداتی به کشور سرمایه ای است

وزیر صنعت

۸۲ درصد کالاهای وارداتی به کشور سرمایه ای است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 82 درصد کالاهای وارداتی به کشور واسطه ای و سرمایه ای است که برای رفع نیازهای تولیدی وارد می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۸۲ درصد کالاهای وارداتی به کشور واسطه ای و سرمایه ای است که برای رفع نیازهای تولیدی وارد می شود.
محمد شریعتمداری، دوشنبه در آیین افتتاح ویدئوکنفرانسی کارخانه شیشه فلوت کاویان فریمان توسط رئیس جمهوری، افزود: تنها ۱۰ درصد کالاهای وارداتی از خارج مصرفی است و پارسال هم در راستای حمایت از تولیدات داخلی، یک درصد بر سود بازرگانی ورود کالا افزوده شد.
وی گفت: افزایش ۲۷ درصدی میزان ورود ماشین آلات صنعتی، رشد هشت درصدی برق مصرفی واحدهای صنعتی بزرگ و روند رو به افزایش صدور پروانه های صنعتی از نشانه های سیاست گذاری درست در عرصه صنعت است.

*خراسان رضوی سالانه ۱۸۸ هزار خودرو تولید می کند
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان خراسان رضوی رتبه نخست تولید اشتغال را در کشور دارد و در این استان سالانه تنها ۱۸۸ هزار دستگاه خودرو تولید می شود.
وی طرح شیشه فلوت کاویان را از بزرگترین واحدهای تولید شیشه کشور خواند و گفت: خط تولید ۸۰۰ متری این واحد محصولی با بالاترین فن آوری روز دنیا تولید می کند و حمایت از سرمایه گذار این طرح، حمایت واقعی از کالای ایرانی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: همزمان با این طرح، کارخانه سیمان غرب آسیا در شهرستان تربت جام، واحد تولید انواع لامپ های ال.ای.دی در ملک آباد و واحد تولید آجر نسوز در مشهد نیز به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شیشه فلوت کاویان فریمان گفت: ۴۰ درصد ماشین آلات به کار گرفته شده در این طرح در گروه صنعتی کاوه تولید شده و مابقی از کشورهای چین، آلمان و بلژیک خریداری شده است.
محمدرضا صادقی ارجمند با اشاره به ساخت این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۷۲ هزار و ۳۲۷ متر مربع با زیربنای ۸۳ هزار و ۱۹۵ متر افزود: برای این طرح هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار ریالی و ۵۲ میلیون یورو فاینانس هزینه شده که برای ۵۱۰ نفر شغل مستقیم ایجاد کرده است.
وی گفت: این واحد پس از تکمیل، سالانه ۴۰ هزار تن شیشه رفلکس، ۲۲۰ هزار تن شیشه فلوت و ۲۰ هزار تن آینه تخت سفید تولید می کند.
صادقی، با اشاره به آغاز عملیات ساخت این کارخانه در سال ۹۳ بیان کرد: امروز خط تولید شیشه فلوت به بهره برداری رسید و ماه آینده نیز خطوط تولید شیشه رفلکس و آینه تخت به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت شیشه فلوت کاویان فریمان تاکید کرد: مدیریت شرکت، قبل از راه اندازی این طرح پیش بینی صدور تولیدات آن به افغانستان، آسیای میانه و استان های همجوار را داشت اما اکنون تولیدات آن به صورت رقابتی به کشورهای استرالیا، لهستان و برزیل هم صادر می شود.
شهرک صنعتی کاویان فریمان در ۴۵ کیلومتری جاده مشهد- فریمان قرار دارد.
رئیس جمهوری به همراه شماری از معاونان و وزیران خود در قالب سفری دوروزه از روز یکشنبه به استان خراسان رضوی سفر کرده بود، چندین طرح صنعتی، عمرانی و خدماتی را راه اندازی کرد.

همچنین مطالعه کنید:

جریمه برای دریافت کنندگان مالیات از کالاهای معاف

به گزارش کسب و کار نیوز به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *