صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / نمایشگاه بین‌المللی سنگ در اصفهان گشایش یافت

نمایشگاه بین‌المللی سنگ در اصفهان گشایش یافت

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته روز دوشنبه در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در جوار پل تاریخی 'شهرستان' افتتاح شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، این نمایشگاه با حضور ۸۰ مشارکت کننده خارجی و داخلی در هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی تا روز جمعه چهاردهم اردیبهشت سالجاری برپاست.
مشارکت کنندگان داخلی از استان‌های اصفهان، تهران، قزوین، آذربایجان شرقی و همچنین بصورت ویژه شهرستان ماکو در این نمایشگاه شرکت کرده اند.
همچنین شرکت‌هایی از چین و ایتالیا به صورت مستقیم و نمایندگانی از کشورهای ایتالیا، آلمان و چین نیز در این نمایشگاه حضور دارند.
در نمایشگاه امسال، انواع سنگ‌های فرآوری شده ساختمانی، صادراتی، عمرانی و تزئینی، تجهیزات و ماشین‌آلات و ابزار سنگبری و فرآوری سنگ، معادن سنگ و فناوری استخراج و خدمات و صنایع وابسته شامل حمل و نقل، لوازم و قطعات یدکی و تعمیر و نگهداری تجهیزات به نمایش گذاشته ‌شده است.
همچنین مراکز علمی و تحقیقاتی، انجمن‌ها و نشریات تخصصی مرتبط و شرکت‌های فعال در حوزه بازرگانی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در نشست خبری پیش از افتتاح نمایشگاه گفت: شرکت تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه های خارجی در افزایش میزان صادرات و شناساندن تولیدات ایرانی به دیگر کشورها نقش مهمی دارد.
‘علی یارمحمدیان’ اضافه کرد: در کشورهای دیگر بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از یارانه شرکت در نمایشگا های خارجی به تولیدکنندگان اعطا می شود تا تمایل و میزان حضور آنها در نمایشگاه ها افزایش یابد.
وی تصریح کرد: سال گذشته هیچ یارانه ای به تولیدکنندگان داخلی برای شرکت در نمایشگاه های خارجی تعلق نگرفت.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان افزود: این موضوع باعث شده است تولیدکنندگان داخلی دیگر رغبتی برای شرکت در نمایشگاه های خارجی نداشته باشند.
یارمحمدیان خواستار توجه بیشتر مسئولان به تولیدکنندگان داخلی برای شرکت در نمایشگاه های سراسر دنیا شد.
استان اصفهان دارای ۲۳۰ معدن سنگ و بیش از یکهزار و ۸۰۰ کارخانه فرآوری است و بزرگترین تولیدکننده سنگ تزیینی در کشور محسوب می شود.
سنگبری های این استان حدود ۵۰ درصد از سنگ فرآوری شده موجود در بازار کشور را تامین می کنند.
ایران با داشتن حدود ۲٫۴ میلیارد تُن ذخیره قطعی در انواع سنگ های گرانیتی، مرمریت، تراورتن، مرمر و چینی و کریستال، سهم بسزایی از ذخایر معدنی سنگ را به خود اختصاص داده است.
در این کشور حدود یکهزار و ۹۵۵ معدن سنگ تزیینی وجود دارد.
نمایشگاه بین‌المللی سنگ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ روزهای دهم تا چهاردهم اردیبهشت‌ سالجاری در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در جوار پل ‘شهرستان’ اصفهان، پذیرای بازدیدکنندگان است.
ت/۶۰۲۷/۷۱۵۳

همچنین مطالعه کنید:

sapko

امضای۴۳پروژه داخلی سازی قطعات با ۳۳ سازنده و کاهش ارزبری ۲. ۸۱ میلیون یورویی

به گزارش کسب و کار نیوز، منصور_منصوری در اولین جلسه ستاد تعمیق ساخت داخل #ایران_خودرو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *