صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / سفیر هلند در ایران: همچنان از برجام دفاع می کنیم

سفیر هلند در ایران: همچنان از برجام دفاع می کنیم

سفیر هلند در ایران با اشاره به اهمیت برجام گفت: کشور ما همچنان از برجام دفاع می کند زیرا رابطه چهارصد ساله خوبی بین ایران و هلند وجود دارد.

خانم سوسانا ترستال روز دوشنبه در نشست مشترک با سفیر ایران در هلند و استاندار خوزستان در محل استانداری اظهارکرد: نقشه راه و برنامه عملیاتی که خوزستان در نظر دارد تدوین کند، نشان می دهد که مسئولان استان می دانند کجای راه هستند و به کجا خواهند رسید.
وی افزود: این سومین سفر من به خوزستان بوده و از چالش های این استان در بحث آب، کشاورزی و محیط زیست اطلاع دارم و امیدوارم بتوانیم کارهای مطالعاتی و عمرانی خود را در این استان آغاز کنیم.
سفیر هلند در ایران با اشاره به تمایل و تخصص کشور هلند در زمینه همکاری بین دو کشور گفت: هلند در سفارت خود متخصص کشاورزی داشته و ما تنها سفارتی هستیم که بخش کشاورزی فعال داریم و بر این موضوع هم بسیار مسلط هستیم.
وی ادامه داد:موضوع آب و کشاورزی دو بخشی هستند که در این سفر در مورد آن ها صحبت شد و از مبحث های مهم در بحث همکاری های بین دو کشور است.
ترستال یادآور شد: شوری خاک، استفاده دوباره از پساب ها و زه آب ها و دیگر موارد از این دست در این دو روز توسط هیئت تخصصی ما بررسی شده و امید است بتوانیم در این سفر به نتایج خوبی برسیم.
وی بیان کرد: ارتباط قوی بین دولت، بخش خصوصی و بخش تحقیقاتی سه ضلع مثلث طلایی است که در هلند وجود داشته و زمینه ساز پیشرفت در آینده می شود.
در ادامه علیرضا جهانگیری سفیر ایران در هلند نیز با اشاره با افزایش همکاری های بین دو کشور در سال های اخیر عنوان کرد: پس از برجام روابط بین دو کشور در همه ابعاد به ویژه تجاری و اقتصادی رشد زیادی کرده و روابط تجاری بین دو کشور از ۲۸۰ میلیون یورو به بیش از یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون یورو در سال رسید.
وی افزود: روابط اقتصادی و تجاری با هلند به دلیل ظرفیت ها و امکانات موجود این کشور و ظرفیت های کشور ایران با وجود مشکلاتی از جمله در بحث بانک ها افزایش داشته است.
جهانگیری تصریح کرد: خوزستان یکی از استان های با ظرفیت و پتانسیل بسیار بالا در کشور بوده و تلاش داریم در زمینه منابع آب، کشاورزی، انرژی، دریانوردی و ظرفیت های تولیدی، دانش خود را با کمک کشور هلند افزایش دهیم.
وی یادآور شد: امید است با کمک بخش خصوصی توانمند هلند و دانشگاه های این کشور و حمایت دولت بتوانیم شاهد شروع فعالیت های علمی در این حوزه باشیم.
سفیر هلند در تهران و هیات همراه روز دوشنبه به منظور بررسی پتانسیلهای اقتصادی و کشاورزی خوزستان وارد اهواز شدند و قرار است ۲ روز در این استان بمانند.
۷۱۴۸/۶۰۶۴

همچنین مطالعه کنید:

نخستین نمایشگاه سال ۹۹ در خرداد برگزار می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *