صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / قطع عضو ۲۱ فلسطینی در جریان تظاهرات‌های “بازگشت”

قطع عضو ۲۱ فلسطینی در جریان تظاهرات‌های “بازگشت”

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از آغاز تظاهرات بزرگ "بازگشت" در نوار مرزی این منطقه تاکنون ۲۱ فلسطینی دچار قطعی عضو شده‌اند.

قطع عضو ۲۱ فلسطینی

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این وزارتخانه در بیانیه‌ای تصریح کرد که چهار مورد قطعی عضو در بالاتنه، یک مورد در کف دست و سه مورد هم در انگشتان بوده و دیگر موارد هم در پایین تنه ثبت شده است.

این در حالی است که از آغاز تظاهرات بزرگ “بازگشت” در ۳۰ مارس گذشته تاکنون ۴۲ فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران صهیونیست به شهادت رسیده و بیش از ۵۵۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند که حال ده ها نفر از آن‌ها وخیم است.

در میان مجروحان ۵۹۲ کودک و ۱۹۲ زن هم دیده می‌شود.

طبق گزارش‌های وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، ۲۲۷ نفر از ناحیه سر و گردن، ۴۴۰ نفر از ناحیه بالاتنه، ۱۱۵ نفر از ناحیه پشت و سینه، ۱۴۲ نفر از ناحیه شکم، ۱۷۰۴ نفر از ناحیه پایین تنه و ۷۴۰ نفر هم از چندین ناحیه هدف گلوله نظامیان اسرائیلی قرار گرفته‌اند.

آماده شدن فلسطینیان برای شرکت در پنجمین جمعه تظاهرات بازگشت

صدها فلسطینی از ساعات اولیه صبح امروز به طور گسترده راهی مناطق مرزی غزه شده‌اند تا در پنجمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت تحت عنوان “جمعه جوانان انقلابی” شرکت کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تاکنون پنج هفته از تظاهرات بزرگ بازگشت گذشته است.

هدف از برپایی این تظاهرات‌ها، تاکید بر حق بازگشت فلسطینیان به شهر و دیار خود است که به زور از آن کوچانده شده‌اند.

اوج این تظاهرات‌ها قرار است روز ۱۵ مه باشد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده در این تاریخ سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس منتقل می‌کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *