صفحه اصلی / استان ها / گلستان / رسیدگی ویژه به پرونده قتل سلاله/ سرخوردگی اجتماعی و انتقام

رئیس کل دادگستری گلستان اعلام کرد:

رسیدگی ویژه به پرونده قتل سلاله/ سرخوردگی اجتماعی و انتقام

‌رئیس کل دادگستری گلستان، دادستان آق قلا را موظف کرد به صورت ویژه پرونده قتل دختربچه آق قلایی را رسیدگی و نتیجه آن را به اطلاع افکار عمومی برساند.

سلاله

‌به گزارش کسب و کار نیوز-‌ به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: قاتل دستگیر شده و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرده است‌.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که بررسی پزشکی قانونی نشان می دهد به این کودک تجاوز نشده است، افزود: همچنین در گزارش اولیه  پزشکی قانونی علت مرگ این کودک، خفگی اعلام شده است‌.

وی با تاکید بر این که بلافاصله پس از اعلام مفقودی دختربچه آق قلایی، تلاش دستگاه قضایی و انتظامی برای یافتن این کودک آغاز و مظنون شناسایی شد، تصریح کرد: قاتل در بازجویی ها، سرخوردگی اجتماعی و انتقامجویی را انگیزه قتل این کودک بی‌گناه عنوان کرده است.

هاشمیان گفت: خانواده کودک ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه دیروز ششم اردیبهشت متوجه گم شدن او شدند و پس از بی نتیجه ماندن جستجو‌ها، ۱۳:۴۰ دقیقه همان روز با مراجعه به کلانتری مفقودی کودک را گزارش دادند و اعلام کردند به یکی از اهالی روستا که فردی معتاد و سابقه دار است، مشکوک هستند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: با اعلام مفقودی، پلیس با دستور بازپرس، فرد مظنون را بارداشت کرد و مظنون در بازجویی‌ها به قتل کودک اعتراف و محل جنازه او را به پلیس اعلام کرد.

وی ادامه داد: قاتل در بازجویی‌ها اعلام کرده، برای درخواستی به منزل یکی از اقوام کودک مراجعه کرده بود اما با پاسخ منفی آن خانواده روبرو شد. قاتل هنگام خروج از منزل این افراد، با هدف انتقام از اهالی خانه این دختربچه را که از بستگان این خانواده بود، ربوده و پس از انتقال به انبار خانه یکی از روستاییان که در منزل نبودند، خفه کرده است.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: قاتل گفته قصد دفن کردن جنازه در زمین‌های اطراف روستا را داشته که با اعلام بلندگوی مسجد روستا مبنی بر مفقودی کودک، از این تصمیم منصرف و جنازه را در انبار همان خانه‌ای که کودک را کشته بود، رها کرد و از روستا خارج شد.

هاشمیان افزود: قاتل هم اکنون در زندان است و رسیدگی به پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا آغاز شده است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی پرونده های این چنینی را با حساسیت ویژه دنبال می کند و به زودی با تکیمل تحقیقات، کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه ارسال خواهد شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

گندم

دهم دی ؛ پایان فرصت کشت گندم در گلستان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما,مرکز گلستان معاون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *