صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
دلار بورس را تکان داد

دلار بورس را تکان داد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رشد قیمت دلار تا پنج هزار تومان از عواملی است که سبب شده قیمت سهام تعدادی از شرکت‌های بورسی رشد داشته باشد. امروز شاخص کل توانست بار دیگر تا نزدیکی کانال ۹۷ هزار واحدی رشد کند.
متغییرهایی مانند قیمت دلار و نفت در روزهای ابتدایی سال ۱,۳۹۷ می‌تواند بر دید سهامداران شرکت‌های بورسی و فرا بورسی تأثیر بسزایی بگذارد. در این روزها قیمت دلار رشد داشته و کانال ۵,۰۰۰ تومانی را پشت سر گذاشته است؛ این موضوع هر چند که برای اقتصاد ایران بسیار مضر است ولی می‌تواند باعث شود شرکت‌های بورسی و فرا بورسی که مواد اولیه خود را با دلار خریداری کرده‌اند سود شناسایی کنند و به صورت مقطعی هم که شده شرایط بازار سرمایه را به سمت افزایش قیمت پیش ببرند.
اما شناسایی سود ناشی از کاهش ارزش پول ملی برای شرکت‌های بورسی نمی‌تواند مستمر باشد، چراکه چیزی نمی‌گذرد که همین شرکت‌ها باید با قیمت بالای دلار مواد اولیه تهیه کنند و شرایط کلی اقتصاد نیز با کاهش ارزش پول ملی شرایط مساعدی را طی نمی‌کند.
در چهارمین روز معاملات بورس تهران در سال ۱,۳۹۷ فعالان بازار سرمایه شاهد رشد ۳۵۱ واحدی شاخص کل بود؛ به طوری که این شاخص تا رقم ۹۶ هزار و ۹۵۱ افزایش یافت. همچنین شاخص هم وزن ۳۶ واحد رشد کرد و تا رقم ۱۷ هزار و ۳۲۳ افزایش یافت.
در مدت معاملات بورس تهران امروز شاخص آزاد شناور ۵۱۵ واحد رشد کرد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۳۳۳ و ۲۵۶ واحد افزایش یافتند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۳۰ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات ۷۲۰ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.
فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد خوزستان هر یک ۱۱۵ و ۸۶ و ۸۲ واحد تأثیر مثبت بر دماسنج بازار سهام داشتند و بانک پارسیان، پالایش نفت اصفهان و نفت بهران به ترتیب ۲۸ و ۱۵ و ۱۴ واحد تأثیر کاهشی روینم اگر بازار داشتند.

همچنین مطالعه کنید:

نارضایتی از چرخش گردونه شانس خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، شماری از کارشناسان نیز بر این باورند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *