صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
سال ۹۶ با تورم تک رقمی پایان یافت

سال ۹۶ با تورم تک رقمی پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به اسفند‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به ۱۲ ماه منتهی به اسفند‌ماه ۱۳۹۵ را ۹.۶ درصد اعلام کرد.
خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۵ نشان می‌دهد شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در اسفندماه ۱۳۹۶ به عدد ۱۱۴.۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۱ درصد افزایش یافت.
این شاخص در اسفند‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۵ معادل ۸.۳ درصد بیشتر شد.
همچنین تورم در این ماه نسبت به اسفندماه پارسال در گروه «خوراکی ها و آشامیدنی ها» ۱۳.۹ درصد، «دخانیات» سه درصد، «پوشاک و کفش» ۵.۴ درصد و «مسکن» ۸.۱ درصد بالا رفت.
رشد تورم در گروه‌های «اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه» ۸.۱ درصد، «بهداشت و درمان» ۱۰.۱ درصد، «حمل و نقل» ۶.۵ درصد و «ارتباطات» ۵.۹ درصد بود.
این شاخص در گروه‌های «تفریح و امور فرهنگی» ۱۰.۲ درصد، «تحصیل» ۱۱.۳ درصد، «رستوران و هتل» ۱۱.۳ درصد و «کالا و خدمات متفرقه» ۱۰.۲ درصد افزایش یافت.

همچنین مطالعه کنید:

کابل شارژ آهن ربایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *