صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بازده 25 درصدی بورس در سال 96

بازده 25 درصدی بورس در سال 96

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از میزان، یک کارشناس ارشد مالی با تحلیل وضعیت بازار‌های مختلف در سال گذشته، اظهار‌کرد: با توجه به بازده حدود ۲۵ درصدی بورس اوارق بهادار در سال ۹۶ می‌توان گفت: بورس در سال گذشته یکی از بازار‌های پیشتاز اقتصادی ایران بوده است.
سید رضا پاورسی در تشریح دیدگاه خود به بازار‌های مختلف، گفت: در سال ۹۶ بازار مسکن تحولات چشمگیری نداشت هرچند در نیمه دوم سال تحرک اندکی در این بازار دیده شد، اما فاصله بین قدرت خرید مردم و قیمت مسکن مانع رونق این بخش شد.
این کارشناس ارشد بازار‌های مالی با اشاره به رشد حدود ۱۰ تا ۱۳ درصدی زمین و املاک در نقاط مختلف کشور افزود: نقدشوندگی پایین بازار مسکن در سال ۹۶ و رشد قیمت مواد اولیه به خصوص فلزات در کنار پایین آمدن قدرت خرید مردم انتظارات را از بازار مسکن کاهش داده است.
پاورسی، به بازار ارز به عنوان یک بازار ناپایدار اشاره کرد و گفت: بازیگر قدرتمند این بازار، دولت و بانک مرکزی است. به طوری که سود‌های حدود ۳۰ درصدی در این بازار می‌تواند در کسری از ثانیه به وسیله بانک مرکزی به زیان تبدیل شود.
وی با اشاره به کاهش شدید قیمت ارز در اسفند گذشته گفت: سرمایه گذاران بازار ارز بنیان‌های مالی خود را بر روی باد بنا کرده‌اند.
پاورسی از بورس به عنوان یکی از بازار‌های قابل اتکا در سال ۹۶ یاد کرد و افزود: بازار اوارق بهادار ایران با بازده حدود ۲۵ درصدی توانست از سال پرهیاهو و پرچالش ۹۶ سربلند بیرون آید.
این کارشناس مالی تصریح کرد: بورس اوراق بهادار با اهرم قیمت نفت، افزایش قمیت ارز و بالا رفتن قیمت مواد اولیه فلزات توانست فعالان خود را خشنود به تعطیلات نوروزی بفرستد.
پاورسی همچنین امسال را سالی همراه با اخبار خوب برای فعالان بورسی ایران دانست و گفت: شرایط اقتصاد جهان و اینده بازار انرژی می‌تواند به رونق اقتصادی ایران منجر شود.
وی به شعار سال هم اشاره کرد و انتخاب آن را هوشمندانه دانست.
این کارشناس خبره مالی بین المللی درباره شعار امسال گفت: فرصتی که از انتخاب شعار حمایت از کالای ایرانی در اختیار شرکت‌های بورسی قرار می‌گیرد، بسیار غنیمت است و سهامداران باید قدر این فرصت را بدانند.
پاورسی‌در پایان با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در فروردین ماه ۹۷ خاطرنشان‌کرد: فاینکس ۲۰۱۸ بزرگترین‌رویداد صنعت مالی ایران به شمار می‌رود و فرصت مناسبی برای ارتقا دانش مالی و سرمایه گذاری برای عموم مردم و تعامل ذینفعان این صنعت است، طبعاً از این فرصت باید در راستای معرفی پتانسیل بازار سرمایه و دیگر ارکان مالی کشور برای رشد سرمایه گذاری سالم و سازنده در کشور استفاده کرد.
 

همچنین مطالعه کنید:

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *