صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
روز ملی هنرهای نمایشی تلنگری برای اهالی تئاتر است

روز ملی هنرهای نمایشی تلنگری برای اهالی تئاتر است

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز ملی هنرهای نمایشی را تلنگری برای اهالی تئاتر دانست و گفت: در این روز باید ارزیابی گذشته و برنامه ریزی برای آینده تئاتر را در دستور کار قرار دهیم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، شهرام کرمی روز سه شنبه به مناسبت فرارسیدن هفتم فروردین روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این روز نباید به عنوان یک مناسبت تبلیغاتی یاد کرد، بلکه باید نقطه‌ای برای تغییر باشد.
وی ادامه داد: در این روز باید با توجه به آنچه که در تئاتر گذشته، با برنامه ریزی منسجم، اهداف مهمی را برای رسیدن به نقطه ایده آل تعریف کرد.
کرمی تاکید کرد: نباید فقط به این تعریف که هنر تئاتر ارزشمند است بسنده کنیم زیرا همه به این موضوع بدیهی آگاه هستیم و این روز می‌تواند بهانه‌ای برای یادآوری ارزش هنرهای نمایشی باشد.
دبیر بیست وششمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن هفتم فروردین ماه فرصت داریم که آنچه بر هنر تئاتر گذشته را مرور کنیم و برای اتفاقاتی که در آینده به وقوع می‌پیوندد، نقشه راه تعریف کنیم.
وی با بیان اینکه شعاری اساسی در میان هنرمندان وجود دارد مبنی بر اینکه هر روز متعلق به تئاتر است، تصریح کرد: در دو سال گذشته روز جهانی تئاتر با عنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده و تقارن خجسته ای با جشن نوروز نیز دارد و در واقع این روز نماد برای تجلیل از جایگاه این هنر در بین مردم و هنرمندان است.
کرمی افزود: هیچ روزی تعطیلی برای تئاتر وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، برنامه‌های روز ملی هنرهای نمایشی روز گذشته (دوشنبه) با حضور شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، داوود فتحعلی بیگی و دیگر اهالی هنر و مردم در محوطه مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.
هفتم فروردین ماه روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی نامگذاری شده است.
هر سال به مناسبت فرارسیدن روز جهانی تئاتر، به انتخاب موسسه بین المللی تئاتر، یکی از هنرمندان شاخص هنر نمایش، پیام این روز می‌نویسد.
پیام روز جهانی تئاتر در سال ۲۰۱۸ اما متفاوت از سال قبل بود و موسسه بین المللی تئاتر به جای یک پیام، پنج پیام را از نقاط مختلف جهان به مناسبت روز جهانی تئاتر منتشر کرد.
«رم گوپال بجاج» از هند، «مایا زبیب» از لبنان، «سایمون مک‌برنی» از انگلیس، «سابینا برمَن» از مکزیک و «ویر ویر لایکینگ» از ساحل عاج، پنج هنرمندی بودند که به مناسبت روز جهانی تئاتر پیام‌های جداگانه دادند.
پیام روز ملی هنرهای نمایشی نیز توسط جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر نوشته شد.
سال گذشته، علی نصیریان دیگر هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پیام روز ملی هنرهای نمایشی را نوشت.

همچنین مطالعه کنید:

نارضایتی از چرخش گردونه شانس خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، شماری از کارشناسان نیز بر این باورند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *