صفحه اصلی / حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه امسال کشاورزی قطر ۵ برابر شده است

حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه امسال کشاورزی قطر ۵ برابر شده است

۱۵ شرکت ایرانی در ششمین نمایشگاه کشاورزی قطر که فردا (سه شنبه) آغاز می‌شود، حضور دارند. حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه امسال این کشور ۵ برابر سال گذشته است.
‌‌‌‌به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، ششمین دوره نمایشگاه کشاورزی قطر موسوم به ' Agriteq-2018 ' فردا در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های دوحه با حضور ۳۱۳ شرکت داخلی و خارجی از ۳۶ کشور به مدت سه روز برگزار خواهد شد.
در این نمایشگاه علاوه بر عرضه مواد غذایی، فنآوریهای نوین در زمینه کشاورزی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت و در حاشیه آن همایش‌هایی با حضور کارشناسان متخصص برگزار می‌شود.
'محمد باقری' رایزن اقتصادی سفارت ایران در این ارتباط به خبرنگار ایرنا در دوحه گفت که شرکت‌های ایرانی از سه استان بوشهر، هرمزگان و تهران در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال شرکت‌های ایرانی ۲۴ غرفه از نمایشگاه را در اختیار خواهند داشت، افزود: امسال حضور شرکت‌های ایرانی ۵ برابر بیشتر از دوره قبل است.
باقری بهبود نسبی روابط دو کشور را یکی از عوامل مهم حضور گسترده‌تر شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه کشاورزی قطر دانست و گفت: ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد، امسال از ترکیه حضور چشمگیری‌تری در این نمایشگاه داریم.
رایزن اقتصادی سفارت ایران اضافه کرد که شرکت‌های ایرانی در بخشهای شیلات، کشاورزی، مواد غذایی، خشکبار و شیرینی، محصولات خود را در نمایشگاه قطر عرضه خواهند کرد.
پس از تحریم‌های اعمال شده عربستان، امارات و بحرین علیه قطر در خرداد ماه گذشته، بخش اعظمی از مواد غذایی این کشور طی ماههای گذشته از طریق ایران و ترکیه تامین شده است.

همچنین مطالعه کنید:

بورس

خروج سنگین پول از بورس

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، صف های فروش در نخستین روز معاملاتی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *