صفحه اصلی / متخصصان ایرانی ۱۴۰ نیروگاه داخلی وخارجی را به سوخت پاک مجهز کردند

متخصصان ایرانی ۱۴۰ نیروگاه داخلی وخارجی را به سوخت پاک مجهز کردند

معاون برنامه ریزی و سیستم شرکت مپنا بویلر وابسته به وزارت نیرو اعلام کرد که با تلاش متخصصان این شرکت ۱۴۰ نیروگاه داخلی و خارجی به سوخت پاک مجهز شدند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، حسین آذری روز دوشنبه اظهار داشت: تغییر سوخت نیروگاه‌ها از فسیلی به حرارتی و استفاده از آب مهمترین گام عملی برای کاهش آلودگی ناشی از فعالیت نیروگاه‌های با سوخت فسیلی است.
وی گفت: اکنون متخصصان این شرکت علاوه بر تجهیز نیروگاه‌های ایران به سوخت پاک در کشورهای سوریه، عراق و افغانستان طرح‌های نیروگاهی اجرا می‌کنند.
آذری با بیان اینکه فعالیت‌های شرکت مپنا بویلرهمزمان با اوج تحرم ها برای خودکفایی در عرصه نیروگاهی بیشتر شد، گفت: تلاش شبانه روزی متخصصان ایرانی در این شرکت موجب شد تا قطعات مورد نیاز نیروگاه‌های کشور تامین و به سوخت پاک مجهز شوند.
معاون برنامه ریزی و سیستم شرکت مپنا بویلر ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۳ هزارمگاوات برق توسط متخصصان این شرکت در کشور وارد مدار شده که ۹۰ درصد آن بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی بوده است.
همچنین معاون فروش و توسعه بازار شرکت مپنا بویلر از تولید ۳۶ هزار تن قطعات نیروگاهی در این شرکت طی سال جاری خبرداد وگفت: این محصولات توسط یکهزارو ۳۰۰ کارشناس و کارگر ماهر تولید شده است.
محمد رضا قاسمی میزان اشتغال فراهم شده در مپنا بویلر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم بیش از ۶ هزار نفر اعلام کرد و افزود: با تلاش متخصصان و کارگران ایرانی دراین شرکت بویلرهای بزرگ نیروگاهی که پیش ازاین در انحصار چند کشور خارجی بود، ساخته شده است.
وی افزود: استفاده از توان داخلی در تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت از دیگر ظرفیت‌های بالقوه این واحد بزرگ صنعتی کشور است.
شرکت مپنا بویلر وابسته به وزارت نیرو در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز فعال است.
اکنون بخشی از مجموعه تولیدی گروه صنعتی مپنا وابسته به وزارت نیرو در شهرستان‌های فردیس و ساوجبلاغ استان البرز فعالیت دارد.
ساخت توربین‌های گازی، حرارتی و برق آبی، لکوموتیو و واگن از جمله فعالیت‌های این شرکت بزرگ کشور است.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *