صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
معضل اشتغالزایی عدم تطابق آموزش با نیازهای بازار کار است

معضل اشتغالزایی عدم تطابق آموزش با نیازهای بازار کار است

مشاور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کارگفت: یکی از آسیب های موجود بازار کار ما عدم تطابق آموزش ها اعم از رسمی و غیررسمی با نیازهای بازارکار است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از رادیو گفتگو، 
محمدرضا کارگر، مشاور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص مشاغل پایدار، توسعه و تثبیت اقتصادی، اظهار کرد: قبل از اینکه پایداری شغل مطرح شود باید فرصت شغلی پایدار مدنظر قرار گیرد، زیرا فرصت شغلی به دلیل ارتباط تنگاتنگ با تولید و در نتیجه ثبات بنگاه های اقتصادی دارای اهمیت است.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۶ درصد بنگاه های کشور خرد و کوچک هستند، افزود: باتوجه به ساختار بنگاه های اقتصادی در کشور همانطور که سرعت ایجادشان بالاست به همان سرعت هم نرخ میرایی و از بین رفتن آنها نیز روندی صعودی دارد.
مشاور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار بیان کرد: بر اساس آنچه که در دنیا تحت عنوان پایدارسازی مشاغل یا ثبات فعالیت های تولیدی مطرح می شود باید برای داشتن فرصت های شغلی پایدار، ثبات اقتصاد کلان، مسیر اقتصای قابل پیش بینی و پایدار، فضای کسب و کار مناسب داشته باشیم تا بنگاه ها بتوانند در یک محیط رقابتی با یکدیگر تعامل کنند.
کارگر ادامه داد: اگر بتوانیم ثبات اقتصاد کلان را در قالب مجموعه ابزارهای سیاست گذاری اقتصاد اعم از سیاست های پولی، مالی، تجاری ، ارزی و حتی درآمدی دنبال کنیم می توانیم بگوییم بنگاه های پایداری داریم و در حقیقت اگر طول عمر بنگاه های اقتصادی از طول عمر موسسین آنها بیشتر باشد ما وارد عرصه پایداری خواهیم شد.
وی با بیان اینکه در بهبود فضای کسب و کار با جایگاهی که باید داشته باشیم فاصله داریم، گفت: یکی از آسیب های موجود بازار کار ما عدم تطابق آموزش ها اعم از رسمی و غیررسمی با نیازهای بازارکار است، به جهت اینکه فرآیند و ساختار تولید ما نتوانسته به نحو مطلوبی مسیر توسعه را طی کند عملا از حوزه آموزش عقب مانده ست.
مشاور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار تصریح کرد: یکی از رویکردهای کلی نظام آموزشی این است که بتواند پاسخگوی نیازهای بازارکار باشد و این اتفاق در مهارت های آموزشی نیز به نحو شایسته ای رخ نداده است، اگرچه نیازسنجی های خوبی انجام می دهیم اما در بستر تحولات در طول زمان اطلاعات به خصوص در حیطه آموزش های فنی و حرفه ای را به روزرسانی نکرده ایم و علی رغم کارهای خوبی که انجام گرفته همچنان با جایگاه مطلوب فاصله داریم.
کارگر در پایان تاکید کرد: باید راهکارهایی ارائه شود که با ظرفیت ارکان و بازیگران موجود قابل حصول باشد اگر این اتفاق رخ دهد می توانیم با بحران بیکاری در بستر زمانی مشخصی مقابله کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۲۲ هزار پرونده قصور پزشکی در ۹ ماه

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اگرچه نمی توان واژه “قصور” را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *