صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت ادامه یافت

پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت ادامه یافت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرابورس ایران، سه سری اسناد خزانه در نمادهای «اخزا ۶۰۲، ۶۰۳، ۶۱۳» عرضه شد.
در پی عرضه سه سری اسناد خزانه اسلامی و تمدید و ادامه پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت، امروز شنبه ۱۹ اسفندماه ارزش مبادلات فرابورس ایران بر ۹ هزار میلیارد ریال بالغ شد.
در نخستین روز کاری هفته منتهی به ۲۵ اسفندماه بازارهای فرابورس ایران میزبان دادوستد بیش از ۲۸۰ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۹ هزار میلیارد ریال بودند که بیش از ۷۰ درصد از این ارزش مبادلاتی مربوط به پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت بود.
از روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه به مدت دو روز کاری پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد ۱» در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران آغاز شد و تا پایان امروز نوزدهم این ماه نیز این پذیره‌نویسی ادامه یافت که طی روز جاری بیش از ۶ میلیون ورقه افاد۱ به ارزش افزون بر ۶ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به فروش رسید.
اوراق منفعت دولت به تعداد ۳۰ میلیون ورقه با نرخ سود ۲۰ درصد علی‌الحساب سالیانه تا سررسید منتشر ‏شده که مدت آن ‏۴۲ ماهه بوده و مواعد پرداخت سود آن هر ۶ ماه یک‌بار است.
امروز در بازار ابزارهای نوین مالی همچنین شاهد عرضه سه سری اسناد خزانه اسلامی در نمادهای «اخزا ۶۰۲، ۶۰۳، ۶۱۳» بودیم که اخزا ۶۰۲ و ۶۰۳ به ترتیب ۹۰۸ و ۸۹۵ هزار ریال و اخزا ۶۱۳ با سررسید ۱۶ دی ماه سال ۹۸ به مبلغ ۷۰۱ هزار ریال قیمت خورد.
بدین ترتیب بازار اوراق با درآمد ثابت در نخستین روز کاری این هفته میزبان دست به دست شدن بیش از ۸ میلیون ورقه به ارزش نزدیک به ۸ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال بود.
معامله گران سهام نیز بیش از ۱۱۶ میلیون سهم را به ارزش افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم مبادله کردند که دو نماد «ذوب» و «چکاپا» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص دادند.
دادوستدهای بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال بیش از ۱۴۹ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۱۶۷ میلیارد ریال منتهی شد.
در نهایت نگاهی به تغییرات شاخص کل فرابورس نشان می‌دهد که این نماگر در نخستین ساعات معاملاتی روز جاری افت کرد و سپس روند صعودی را در پیش گرفت تا در نهایت با ۴ واحد رشد، در ارتفاع ۱۰۸۴ واحدی به پیشواز مبادلات دومین روز کاری هفته برود.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *