صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
آیین رونمایی منطقه فناوری انرژی خوزستان برگزار شد

آیین رونمایی منطقه فناوری انرژی خوزستان برگزار شد

آیین رونمایی منطقه فناوری انرژی خوزستان (ITEC) با حضور استاندار، هیاتی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، روسای مراکز علمی و پژوهشی، پارک علم و فناوری و شرکت های نفتی استان خوزستان برگزار شد.
به گزارش کسب و کار نیوز، در این آیین که روز  (16 اسفندماه) در شهرک صنعتی شماره ۴ اهواز برگزار گردید، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان و رئیس هیات مدیره شرکت فناوران بنیان ایرانیان در سخنانی ایجاد این منطقه را برای استان بسیار با اهمیت عنوان کرد . 
علی کرانی افزود: منطقه فناوری انرژی خوزستان می تواند نقش مهمی در هم افزایی میان شرکت های بخش خصوصی فعال در عرصه ساخت قطعات و تجهیزات با شرکت های مرتبط با صنایع نفت و گاز ایفا نماید. 
وی با اشاره به تاکید وزیر نفت در این زمینه و همکاری شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در شکل گیری این منطقه، خواستار حمایت و پشتیبانی مستمر این شرکت ها در راستای رونق بخشیدن به تقویت منطقه فناوری انرژی  استان شد . 
در این آیین، اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان  ضمن تشریح اقدامات به عمل آمده در جهت توسعه شهرک ها گفت: در زمان حاضر در شهرها و مناطق مختلف خوزستان در مجموع ۷۱ شهرک و ناحیه صنعتی داریم که روند توسعه ای دارند .
 دیگر سخنران این آیین فرهاد کیارسی مدیرعامل شرکت فناوران بنیان انرژی ایرانیان بود که با بیان سیر پیگیری ها و تحقق ایجاد این منطقه، گفت: خوزستان محل تمرکز، خرید، مصرف و ساخت قطعات و تجهیزات صنعت نفت است و این صنعت می تواند در توسعه زیرساخت ها و زمینه های رشد و شکوفایی استان به نحو مطلوبی اثرگذار باشد .
 در این مراسم علیرضا زراسوندی رئیس بنیاد نخبگان استان تهران نیز در ارتباط با فرصت ها و چالش های پیش روی منطقه فناوری انرژی استان مطالبی بیان داشت .
 در این آیین پس از امضای شش تفاهم نامه همکاری میان شرکت فناوران بنیان انرژی ایرانیان و چند مجموعه علمی، پژوهشی و صنعتی، با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان منطقه فناوری انرژی استان افتتاح و آغاز بکار کرد .
 قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران که به همراه مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت در این آیین حضور داشت در گفت وگو با روابط عمومی شرکت ضمن اظهار خشنودی از راه اندازی این مجموعه اظهار کرد: شرکت ملی حفاری برای امضای تفاهم نامه پس از تشکیل تیم تخصصی و تعیین حداقل ۱۰ عنوان فعالیت در زمینه های پروژه، خرید اقلام، خدمات خاص از جمله ارتقاء تکنولوژی و به روز رسانی دستگاه های حفاری و تجهیزات آمادگی خواهد داشت . 
محمد رضا تاکایدی افزود: ایجاد چنین مراکزی موجب هم افزایی میان تولید کنندگان و سازندگان استان و کیفیت بخشی به تولیدات  می شود.

 

همچنین مطالعه کنید:

تامین مواد اولیه تولید، اولویت اصلی وزارت صمت/ممنوعیت واردات قطعات دارای مشابه ساخت داخل

حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز خود با انجمن‌های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *