صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بدهی تونس به ۷۰ درصد تولید ناخالص داخلی رسید

بدهی تونس به ۷۰ درصد تولید ناخالص داخلی رسید

 

بدهی عمومی تونس در سال ۲۰۱۷ میلادی به حدود ۷۰ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش پیدا کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، 
البوابه نقل کرده است، وزارت دارایی تونس اعلام کرد بدهی عمومی تونس در پایان دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به ۶۸.۰۷۳ میلیارد دینار افزایش پیدا کرد که این رقم معادل ۶۹.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است.
بدهی عمومی تونس در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۵.۹۲۱ میلیارد دینار (۲۳.۴۱۰ میلیارد دلار) معادل ۶۱.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور آفریقایی عنوان شده است که رقم ثبت شده در سال ۲۰۱۷ میلادی حاکی از سیر افزایشی بدهی های تونس دارد.
در پایان دسامبر ۲۰۱۷میلادی، بدهی خارجی تونس ۴۶.۷۸۵ میلیارد دینار برابر با ۴۸.۰۴ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور اعلام شد که ۵۰ درصد آن بدهی های چند جانبه، ۱۴ درصد بدهی های ۲ جانبه و ۳۶ درصد آن مرتبط با بازار مالی بین المللی بود؛ ضمن اینکه بدهی داخلی تونس به ۲۱.۲۸۸ میلیارد دینار معادل ۲۱.۸۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور رسید.
خدمات کارگزاری تونس از رقم ۵.۱۹۸ میلیارد دینار در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۷.۰۰۴ میلیارد دینار در سال ۲۰۱۷ میلادی جهش زد که پیش از این ۷.۰۹۰ برآورد شده بود.

همچنین مطالعه کنید:

online store

اقبال مردم به خرید آنلاین

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چند روزی است سر و کله کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *