صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
راه اندازی طرح‌های نیمه کاره معدنی،جایگاه فعلی ایران را ارتقا می‌دهد

راه اندازی طرح‌های نیمه کاره معدنی،جایگاه فعلی ایران را ارتقا می‌دهد

کرباسیان گفت: راه اندازی طرح‌های نیمه کاره معدنی در آینده، سبب ارتقای جایگاه فعلی ایران در جهان خواهد شد.
به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مهدی کرباسیان رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در حاشیه پنجمین همایش بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران اظهار کرد: ایران در رتبه پانزدهم کشورهای معدنی دنیا قرار دارد اما بدون شک راه اندازی طرح‌های نیمه کاره معدنی در آینده، سبب ارتقای جایگاه فعلی ایران در جهان خواهد شد.
وی با اشاره به مدیریت‌های بدون بهره‌وری در صنعت بیان کرد: برخی مواقع شاهد بودیم که شایسته سالاری فقط به صورت یک شعار مطرح می‌شد اما در واقع هیچ‌گاه اجرا نمی‌شد.
به گفته وی؛ اکنون با بحرانی به نام پایین بودن بهره‌وری در کل سیستم اداری، صنعتی و معدنی کشور روبرو هستیم.
کرباسیان تصریح کرد: سایه سنگین اقتصاد نفتی همیشه بر سایر صنایع تأثیر گذاشته است و مانعی در جهت رشد نرخ بهره‌وری به حساب می‌آید. ترکیب این نوع اقتصاد با سیاست، موجب تضعیف بهره‌وری در کشور می‌شود.
رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی اضافه کرد: از نظر فناوری نسبت به دنیا عقب هستیم و باید از تجربیات کشورهایی مانند چین که توانستند با سرمایه و دانش خارجی اقتصاد خود را حرکت داده و به رونق شگرفی دست یابند، استفاده کنیم.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی اکنون جایگاه خوبی پیدا کرده است، گفت: از آنجایی که جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی با شاخص‌های سازمان ملی بهره وری تطبیق دارد، توانسته در رتبه بندی جوایز بهره وری قرار بگیرد.
کرباسیان در پایان یادآور شد: با وجود اینکه سهم معدن و صنایع مدعی در اقتصاد ایران، حدود ۶ درصد اعلام شده است اما در صادرات غیرنفتی سهمی نزدیک به ۲۵ درصد دارد.

همچنین مطالعه کنید:

مهدی معصومی اصفهانی

کرونا و فرصت طلایی توسعه تجارت الکترونیک

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی معصومی اصفهانی ادامه داد: «معمولا در صنایع کشاورزی ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *