صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق در تبریز

افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق در تبریز

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به افزایش بی سابقه دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف برق در تبریز، از نظر توازن بین تولید و مصرف انرژی محدودیت هایی وجود دارد.
بر اساس این اطلاعیه و با توجه به نمودارهای آماری پیک بار، مصرف برق در حوزه شرکت توزیع نیروی برق تبریز نسبت به دوره مشابه سال گذشته به طور میانگین حدود ۱۴ درصد افزایش داشته است.
در این اطلاعیه عنوان شده است: با توجه به اینکه از ساعت ۱۱ تا ۱۵ شاهد اوج مصرف برق هستیم همکاری مستمر مردم و سازمان ها در رعایت الگوی مصرف برق جهت تامین برق پایدار ضروری است.
در ادامه این اطلاعیه، با تاکید بر استفاده از لوازم برقی به خصوص لوازم برودتی دارای علامت استاندارد و بر چسب انرژی خاطرنشان شده است: انتخاب نوع کولر با توجه به مناطق آب و هوایی، خاموش کردن کولر در هنگام ترک منزل، عدم استفاده از دور تند کولر در زمان پیک مصرف برق و بستن کامل درب و پنجره به هنگام استفاده از کولر، از راهکارهای ساده در جهت بهینه سازی مصرف انرژی است.
مردم تبریز در روزهای گذشته گرمای بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد را تجربه کردند و در زمان حاضر (ساعت ۲۰ یکشنبه) دمای هوای این شهر ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر است.
شرکت توزیع برق تبریز در حدود ۹۳۰ هزار مشترک دارد.
تابستان گذشته پیک مصرف برق تبریز برابر با ۲ هزار و ۹۸۸ مگاوات بوده این درحالیست که میزان مصرف برق در سال جاری به ۳ هزار و ۲۰۰ مگاوات رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

مهدی معصومی اصفهانی

کرونا و فرصت طلایی توسعه تجارت الکترونیک

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی معصومی اصفهانی ادامه داد: «معمولا در صنایع کشاورزی ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *