صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
طرح فاضلاب روستای«زول» شهرستان قاینات با بودجه ملی اجرا می شود

طرح فاضلاب روستای«زول» شهرستان قاینات با بودجه ملی اجرا می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، محمد رضا عیدی، روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرح فاضلاب روستای زول از محل صندق توسعه ملی که قرار است در ۱۸۰ روستای کشور اجرا شود ، انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه وام از محل اعتبار بانک توسعه تخصیص یافت بدون اشاره به مبلغ آن، تصریح کرد : پیمانکار و مشاور اجرای طرح انتخاب شدند و زمین در اختیار پیمانکار قرار گرفت و تا پایان مرداد ماه عملیات نقشه برداری و اجرای طرح آغاز خواهد شد و ۱۸ ماه بعد طرح به بهره برداری می رسد.
عیدی با اشاره به اینکه طرح یادشده عمدتا به صورت پایلوت(آزمایشی) اجرا می شود ، گفت : با اتمام پروژه فاضلاب در روستاهای «کرغند» و «زول » ضریب بهره مندی در روستاهای قاینات به ۲۵ درصد می رسد . 
مدیر آبفار قاینات در ادامه به پیشرفت ۹۷ درصدی پروژه فاضلاب روستای کرغند اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی پروژه از سال ۱۳۸۵ آغاز شد که با وجود کوهستانی بودن بخش عمده ای از روستا، پروژه از پیشرفت فیزیکی قابل توجهی برخوردار است . 
وی یادآور شد : تاکنون چهار مرحله آن با ۲۶ میلیارد و۳۴۰ میلیون ریال هزینه اجرا شد و مرحله پنجم در حال اجراست که برای تکمیل آن پنج میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال اختصاص یافت، امید است با تخصیص آن هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.
مدیر آب و فاضلاب روستایی قاینات با بیان اینکه طول شبکه فاضلاب اجرا شده در این روستا ۱۳ هزار و ۷۰۰ متر است ، افزود : هم زمان شبکه آب شرب روستا به طول ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر انجام شد، چنانچه پیمانکاران بتوانند به تعهدات خود به موقع عمل کنند پروژه تا پایان سال ۱۳۹۶ به بهره برداری خواهد رسید . 
عیدی اظهار کرد : از ۱۷۱ روستای شهرستان قاینات، ۳۲ روستا با مشکل جمع آوری فاضلاب رو به روند و برای اجرای طرح فاضلاب در این روستاها ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تامین بودجه، مشکل جمع آوری فاضلاب در روستاهای شهرستان قاینات رفع می شود . 
در این طرح از شیوه های مدرن برای جمع آوری ، تصفیه و بازگشت فاضلاب تصفیه شده برای بهره گیری در امور کشاورزی و صنایع دستی روستا استفاده می شود .
شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۰۰ کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

همچنین مطالعه کنید:

بیکاران کرونا در انتظار مقرری ۸۲۵ هزار تومانی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در چهار ماهی که از بحران کرونا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *