صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
پرداخت ۱.۷ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی توسط صندوق کارآفرینی امید

پرداخت ۱.۷ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی توسط صندوق کارآفرینی امید

رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: در بخش مشاغل خانگی ۶۶۳ مورد تسهیلات به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال در سال جاری پرداخت شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنای کردستان، فرزان عزت‌پور در دفتر خبرگزاری ایسنای کردستان، اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید یک موسسه مالی غیرانتفاعی و دولتی است که پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کسب و کارهای خرد را در برنامه خود دارد و در این زمینه مشغول به فعالیت است. 
وی افزود: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، اولین برنامه این صندوق هدفمند کردن پرداخت تسهیلات بود که در دستور کار قرار گرفت و در این راستا این صندوق تفاهم نامه های متعددی را با ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط با بحث اشتغالزایی منعقد کرده است. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان عنوان کرد: تاکنون توانسته‌ایم پرداخت تسهیلات را بسیار هدفمند پیش ببریم و تسهیلات اشتغالزایی را به افراد واجد شرایط پرداخت کنیم. 
وی با اشاره به اینکه از سال ۸۹ و با توجه به اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه‌ها یک ریال اعتبارات دولتی به این صندوق اختصاص نیافته و تنها منبع اعتباری این صندوق بازگشت تسهیلات سنوات قبل بوده است، اعلام کرد: امسال ۲۸۵ میلیارد ریال اعتبار به این صندوق اختصاص یافته است که تا این تاریخ توانسته ایم ۳۰۳ میلیارد ریال اعتبار را از بخش ها و سرفصل‌های مختلف جذب کنیم. 
عزت پور ادامه داد: در بخش مشاغل خانگی ۶۶۳ مورد تسهیلات به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال در سال جاری پرداخت شده که با توجه به رایزینی‌های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم با توجه به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت کار، جهاددانشگاهی و صندوق کارآفرینی، این تسهیلات را در سال آینده بیشتر به سمت و سوی هدفمند شدن پیش ببریم. 
وی افزود: در بحث توانمندسازی تلاش‌های بسیاری در جهاددانشگاهی صورت گرفته است و ما نیز بحث هدفمند کردن پرداخت تسهیلات را در سال ۹۷ در برنامه خود داریم. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان همچنین به پرداخت ۴۳۶ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۴۵ میلیارد ریال اشاره و ذکر کرد: در بخش مشاغل خرد و در قالب خوداشتغالی ۳۸۲ مورد تسهیلات به میزان ۷۵ میلیارد ریال و در بخش کارفرمایی نیز ۶۶ مورد به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم. 
پرداخت ۳۰۳ میلیارد ریال توسط صندوق کارآفرینی امید کردستان 
وی گفت: امسال تاکنون در مجموع دو هزار و ۷۳۱ مورد تسهیلات به مبلغ ۳۰۳ میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم. 
عزت پور تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف ما ایجاد اشتغال و حمایت از کسب و کارهای خرد است، بیشترین توجه ما به انعقاد تفاهم نامه با ادارات و دستگاه های مرتبط با بحث اشتغالزایی است. 
وی در ادامه در ارتباط با اهمیت بحث مشاغل خانگی اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید، از ابتدای فعالیت خود یک سرفصل اختصاصی را به مشاغل خانگی اختصاص داده که طی چند سال اخیر هم پرداخت‌های خوبی را در این زمینه داشته است. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان، عمده پرداخت‌های این صندوق را مربوط به قشر بانوان به ویژه زنان روستایی دانست و عنوان کرد: تسهیلات این صندوق فقط در یک زمینه نبوده بلکه به کسب و کارهایی مختلفی اعطا شده است، زیرا در مناطق مختلف با توجه به پتانسل و ظرفیت آن منطقه تسهیلات پرداخت شده است. 
وی ادامه داد: به عنوان مثال از صندوق خرد زنان روستایی حمایت کرده‌ایم که تاثیر بسزایی داشته است؛ این صندوق‌ها طی تفاهم نامه منعقد شده مابین صندوق کارآفرینی امید و جهاد کشاورزی تاسیس شده است. 
ایجاد بیش از ۹۰ صندوق خُرد زنان در روستاهای استان 
عزت پور با عنوان اینکه هر صندوق ۱۵ میلیون تومان تسهیلات از ما دریافت کرده است، افزود: توسط جهاد کشاورزی بیش از ۹۰ صندوق در روستاهای استان ایجاد شده است که از سال ۹۵ تاکنون ۳۲ صندوق را حمایت کرده‌ایم و منجر به پرداخت تسهیلات شده است. 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به اینکه این صندوق، غیرانتفاعی، دولتی و غیرتجاری است بحث سودآوری طرح ها و سپرده گذاری در آن مطرح نیست و ما فقط جنبه اشتغالزایی و رونق اقتصادی طرح را در نظر می‌گیریم. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان به حمایت این صندوق از چندین طرح در استان اشاره و عنوان کرد: همچنین تسهیلاتی را در قالب طرح‌های امید، طرح تکاپو در رسته‌های (آی تی، آی سی تی، زنبورداری)، معتادان بهبود یافته، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و زندان‌ها، سازمان شیلات، راهداری، بنیاد شهید، اداره ورزش و جوانان، بنیاد تعاون و توسعه زنان روستایی و معاونت امور زنان ریاست جمهوری با توجه به تفاهم نامه‌های منعقد شده پرداخت کرده‌ایم. 
وی در پایان گفت: با توجه به آمارهای بیکاری، حدود ۹۰ هزار نفر از افراد سنین ۱۸ تا ۵۰ سال استان بیکار هستند که گروه های هدف صندوق را تشکیل می دهند اما متاسفانه ما به دلیل کمبود اعتبارات نمی توانیم بیشتر از یک درصد را حمایت کنیم که ۱۰۰ درصد این یک درصد را هم امسال پوشش داده ایم. 

همچنین مطالعه کنید:

تامین مواد اولیه تولید، اولویت اصلی وزارت صمت/ممنوعیت واردات قطعات دارای مشابه ساخت داخل

حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز خود با انجمن‌های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *