صفحه اصلی / پرداخت 1.7 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی توسط صندوق کارآفرینی امید

پرداخت 1.7 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی توسط صندوق کارآفرینی امید

رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: در بخش مشاغل خانگی 663 مورد تسهیلات به مبلغ 17 میلیارد و 920 میلیون ریال در سال جاری پرداخت شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنای کردستان، فرزان عزت‌پور در دفتر خبرگزاری ایسنای کردستان، اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید یک موسسه مالی غیرانتفاعی و دولتی است که پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کسب و کارهای خرد را در برنامه خود دارد و در این زمینه مشغول به فعالیت است. 
وی افزود: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، اولین برنامه این صندوق هدفمند کردن پرداخت تسهیلات بود که در دستور کار قرار گرفت و در این راستا این صندوق تفاهم نامه های متعددی را با ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط با بحث اشتغالزایی منعقد کرده است. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان عنوان کرد: تاکنون توانسته‌ایم پرداخت تسهیلات را بسیار هدفمند پیش ببریم و تسهیلات اشتغالزایی را به افراد واجد شرایط پرداخت کنیم. 
وی با اشاره به اینکه از سال 89 و با توجه به اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه‌ها یک ریال اعتبارات دولتی به این صندوق اختصاص نیافته و تنها منبع اعتباری این صندوق بازگشت تسهیلات سنوات قبل بوده است، اعلام کرد: امسال 285 میلیارد ریال اعتبار به این صندوق اختصاص یافته است که تا این تاریخ توانسته ایم 303 میلیارد ریال اعتبار را از بخش ها و سرفصل‌های مختلف جذب کنیم. 
عزت پور ادامه داد: در بخش مشاغل خانگی 663 مورد تسهیلات به مبلغ 17 میلیارد و 920 میلیون ریال در سال جاری پرداخت شده که با توجه به رایزینی‌های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم با توجه به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت کار، جهاددانشگاهی و صندوق کارآفرینی، این تسهیلات را در سال آینده بیشتر به سمت و سوی هدفمند شدن پیش ببریم. 
وی افزود: در بحث توانمندسازی تلاش‌های بسیاری در جهاددانشگاهی صورت گرفته است و ما نیز بحث هدفمند کردن پرداخت تسهیلات را در سال 97 در برنامه خود داریم. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان همچنین به پرداخت 436 فقره تسهیلات ازدواج به میزان 45 میلیارد ریال اشاره و ذکر کرد: در بخش مشاغل خرد و در قالب خوداشتغالی 382 مورد تسهیلات به میزان 75 میلیارد ریال و در بخش کارفرمایی نیز 66 مورد به مبلغ 30 میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم. 
پرداخت 303 میلیارد ریال توسط صندوق کارآفرینی امید کردستان 
وی گفت: امسال تاکنون در مجموع دو هزار و 731 مورد تسهیلات به مبلغ 303 میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم. 
عزت پور تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف ما ایجاد اشتغال و حمایت از کسب و کارهای خرد است، بیشترین توجه ما به انعقاد تفاهم نامه با ادارات و دستگاه های مرتبط با بحث اشتغالزایی است. 
وی در ادامه در ارتباط با اهمیت بحث مشاغل خانگی اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید، از ابتدای فعالیت خود یک سرفصل اختصاصی را به مشاغل خانگی اختصاص داده که طی چند سال اخیر هم پرداخت‌های خوبی را در این زمینه داشته است. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان، عمده پرداخت‌های این صندوق را مربوط به قشر بانوان به ویژه زنان روستایی دانست و عنوان کرد: تسهیلات این صندوق فقط در یک زمینه نبوده بلکه به کسب و کارهایی مختلفی اعطا شده است، زیرا در مناطق مختلف با توجه به پتانسل و ظرفیت آن منطقه تسهیلات پرداخت شده است. 
وی ادامه داد: به عنوان مثال از صندوق خرد زنان روستایی حمایت کرده‌ایم که تاثیر بسزایی داشته است؛ این صندوق‌ها طی تفاهم نامه منعقد شده مابین صندوق کارآفرینی امید و جهاد کشاورزی تاسیس شده است. 
ایجاد بیش از 90 صندوق خُرد زنان در روستاهای استان 
عزت پور با عنوان اینکه هر صندوق 15 میلیون تومان تسهیلات از ما دریافت کرده است، افزود: توسط جهاد کشاورزی بیش از 90 صندوق در روستاهای استان ایجاد شده است که از سال 95 تاکنون 32 صندوق را حمایت کرده‌ایم و منجر به پرداخت تسهیلات شده است. 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به اینکه این صندوق، غیرانتفاعی، دولتی و غیرتجاری است بحث سودآوری طرح ها و سپرده گذاری در آن مطرح نیست و ما فقط جنبه اشتغالزایی و رونق اقتصادی طرح را در نظر می‌گیریم. 
رئیس صندوق کارآفرینی امید کردستان به حمایت این صندوق از چندین طرح در استان اشاره و عنوان کرد: همچنین تسهیلاتی را در قالب طرح‌های امید، طرح تکاپو در رسته‌های (آی تی، آی سی تی، زنبورداری)، معتادان بهبود یافته، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و زندان‌ها، سازمان شیلات، راهداری، بنیاد شهید، اداره ورزش و جوانان، بنیاد تعاون و توسعه زنان روستایی و معاونت امور زنان ریاست جمهوری با توجه به تفاهم نامه‌های منعقد شده پرداخت کرده‌ایم. 
وی در پایان گفت: با توجه به آمارهای بیکاری، حدود 90 هزار نفر از افراد سنین 18 تا 50 سال استان بیکار هستند که گروه های هدف صندوق را تشکیل می دهند اما متاسفانه ما به دلیل کمبود اعتبارات نمی توانیم بیشتر از یک درصد را حمایت کنیم که 100 درصد این یک درصد را هم امسال پوشش داده ایم. 

همچنین مطالعه کنید:

فقر نقدینـگی در بنگاه ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به عبارتی واحد‌های کوچک تولیدی با مشکلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *