صفحه اصلی / یران با موشکهای دقیق خود معادله راهبردی جدیدی ایجاد کرده است

یران با موشکهای دقیق خود معادله راهبردی جدیدی ایجاد کرده است

منابع عالی رتبه رژیم صهیونیستی ضمن اذعان به توان بالای موشکی ایران اعلام کردند که تهران با موشکهای دقیق خود معادله راهبردی جدیدی ایجاد کرده است.
به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از رای الیوم، «الکس فیشمن» تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت به نقل از منابع عالی رتبه امنیتی تل آویو با اشاره به تهدیدی جدی که این رژیم از ناحیه موشک های دقیق ایران احساس می کند، آورده است: موشک های ایرانی که تهدید جدی به شمار می روند شهاب با برد ۱۶۵۰ و ۱۹۵۰ کیلومتر است که در ایران به سوی اسرائیل نشانه رفته اند. ایرانی ها در راستای توسعه موشکهایی با دقت بیشتر از نوع عماد حرکت می کنند.
این تحلیلگر صهیونیست به نقل از منابع مذکور می افزاید: مقادیر زیاد موشکهایی که ایرانی ها در اختیار دارند به تغییر در موازنه قوای منطقه ای می انجامد و امکان شلیک آنها از ایران و هدف قرار دادن تاسیسات و مراکزی مانند کنیست، مراکز امنیتی در تل آویو و تاسیسات نظامی، فرودگاه ها و نیروگاههای برق با دقت زیاد وجود دارد.
تحلیلگر اسرائیلی اذعان می کند: همه سامانه دفاعی اسرائیل و حتی پیشرفته ترین آنها، هرگز نمی تواند به شکل ۱۰۰ درصد امنیت فراهم کند و باید این در نظر گرفته شود که یک موشک از ۱۰ موشک موفق خواهد شد که زیر ساخت راهبردی را هدف قرار دهد و این موشکها تغییر استراتژیکی برای اسرائیل ایجاد می کند و آزادی عمل آن در جبهه شمالی را محدود می کند.
فیشمن در ادامه با اشاره به آزمایش موشک خرمشهر از سوی ایران با برد ۲۰۰۰ کیلومتر به تلاش ایران برای استقرار موشک های دقیق در سوریه و لبنان طی سالهای آینده پرداخته و از آن به عنوان تهدید بزرگ برای رژیم صهیونیستی یاد کرده و به دشواری که این رژیم در مقابله با این موشکها دارد، اشاره کرده است.
از سوی دیگر «شموئیل مئیر» کارشناس صهیونیست و افسر سابق در واحد پژوهشهای راهبردی شعبه جاسوسی نظامی رژیم صهیونیستی به تهدید موشکی ایران از بُعد دیگر پرداخته و اعلام کرده است که اقدام ایران در سال گذشته با شلیک مستقیم موشک از اراضی خود به مواضع گروههای تروریستی در سوریه تحول راهبردی قابل توجهی است.
وی گفت: صرف نظر از موفقیت یا شکست (صهیونیستها مدعی هستند)، شلیک موشک از سوی ایران به سوریه معادله راهبردی جدیدی ایجاد کرد و اینکه موشکها از مرحله آزمایش و نمایش به عرصه عملیاتی رسیدند. ایران با شلیک موشک به سوی سوریه آنها را عملیاتی کرد.
«یفتاح شابیر» پژوهشگر مرکز پژوهشهای امنیتی وابسته به دانشگاه تل آویو هدف از توسعه برنامه موشکی ایران را در مقام نخست برگرفته از اراده ایران برای تبدیل شدن به قدرت بزرگ در منطقه خاورمیانه دانسته است.

همچنین مطالعه کنید:

boorskala

عرضه ۵۷ هزار تن مواد پلیمری در روز سه شنبه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بورس کالا،  طی این روز و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *