صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
رییس پژوهشگاه علوم: سیاست نقش مهمی در آینده دارد

رییس پژوهشگاه علوم: سیاست نقش مهمی در آینده دارد

پژوهشگاه علوم با تاکید بر اینکه آینده به سمت ما حرکت نمی‌کند بلکه ما به سمت آینده پیش می‌رویم، گفت: جهان امروز جهانی متحول است که آینده‌نگری در آن به عنوان یک ضرورت مطرح می‌شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، همایش روز جهانی آینده صبح پنج‌شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از فرهیختگان و اندیشمندان کشور در فرهنگستان علوم برگزار شد.
در این مراسم رضا داوری اردکانی رییس فرهنگستان علوم با اشاره به تاریخچه آینده‌نگری در کشور، خاطرنشان کرد: ما تا ۷۰ سال پیش اصلا به آینده کشور فکر نمی‌کردیم اما از زمانی هم که به فکر آینده افتاده‌ایم نیز اصلا دقتی در کار نداشتیم.
وی با تاکید بر لزوم اندیشیدن درباره آینده کشور از سوی همگان، گفت: در جهان امروز که جهانی جدید و متحول است آینده‌نگری به عنوان یک ضرورت مطرح می‌شود. آینده مال و زمان مکانیکی و نجومی نیست که فرا برسد بلکه این ما هستیم که به سمت آینده حرکت می‌کنیم.
رییس فرهنگستان علوم با اشاره به نقش سیاست در آینده کشور، اظهار کرد: سیاست نقش مهمی در آینده یک کشور دارد و می‌تواند برنامه‌ساز آن آینده باشد.
 داوری اردکانی با تاکید بر لزوم اتخاذ برنامه‌هایی هماهنگ برای توسعه کشور، گفت: آینده در صورتی تامین می‌شود که اقدامات هماهنگ و امکانات خوب سنجیده شود و توسعه هماهنگ اتفاق بیفتد. در کشور از زمان قوام‌السطنه برای آینده برنامه‌ریزی انجام شده اما هیچگاه برنامه‌ هماهنگ توسعه برای کشور وجود نداشته است.

همچنین مطالعه کنید:

مهدی معصومی اصفهانی

کرونا و فرصت طلایی توسعه تجارت الکترونیک

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی معصومی اصفهانی ادامه داد: «معمولا در صنایع کشاورزی ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *