صفحه اصلی / افزایش ۳ برابری ارائه تسهیلات صندوق به هنرمندان در سال ۹۷

افزایش ۳ برابری ارائه تسهیلات صندوق به هنرمندان در سال ۹۷

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با بیان اینکه اکنون حدود ۲۲ هزار نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر تحت پوشش بیمه درمان هستند، از افزایش سه برابری ارائه تسهیلات صندوق به هنرمندان در سال ۹۷ خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا از صندوق اعتباری هنری، سید حسین سیدزاده روز سه شنبه در نشستی با حضور معاونین و دبیران مناطق هشت گانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در محل صندوق به منظور اجرای مصوبات جلسات قبلی مبنی بر تشکیل جلسه مشترک با معاونت‌های وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسات وابسته برگزار شده بود به ارائه گزارشی از فعالیت‌های یک سال اخیر صندوق پرداخت.
وی تصریح کرد: در سال جاری هیچ تقاضایی برای دریافت تسهیلات از سوی اعضای صندوق اعتباری هنر بی جواب نمانده به نحوی که در مدت مذکور می‌توان گفت تسهیلات پرداختی از مجموع پرداختی وام‌های سه سال گذشته بیشتر بوده است.
سیدزاده همچنین با تاکید بر این تحول در سیستم پرداخت تسهیلات افزود: پیش بینی می‌شود در سال ۹۷ سه برابر امسال تسهیلات وام به اعضای صندوق پرداخت خواهد شد.
به گفته وی، روند و نحوه تخصیص تسهیلات و وام‌های پرداختی به اعضا تغییرات کلی داشته و سعی شده به جد به مطالبات اعضای صندوق در استان‌ها بیشتر از قبل پرداخته شود به نحوی که صندوق اعتباری هنر در تلاش است تا این روند را به صورت مکانیزه و به دور از انواع کاغذ بازی‌های معمول پیش ببرد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در تشریح فعالیت‌های صندوق در زمینه بیمه درمان تکمیلی افراد با بیان اینکه تا پیش از سال ۹۴ سرانه درمان بیمه تأمین اجتماعی اعضای از سوی صندوق اعتباری هنر پرداخت می‌شد که از آن زمان با قطع این سرانه و تزریق این رقم به بخش بیمه تکمیلی سعی بر ارائه تسهیلات درمانی بیشتر به هنرمندان داشته‌ایم، متذکر شد: اکنون حدود ۲۲ هزار نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر تحت پوشش بیمه درمان هستند.
وی در توضیح ارائه خدمات الکترونیک بیمه درمان تکمیلی که از سال جاری با نام «بیمانو» ارائه شده است، تاکید کرد: استفاده از روش بیمانو باعث شده تا در هر لحظه مجموعه ما در جریان نحوه درمان اعضا و رقم پرداختی آنان باشد تا نظارتی کامل و جامع برعملکرد بیمه طرف قرارداد صورت بگیرد. چراکه در گذشته با اینکه یارانه درمان از سوی مجموعه صندوق اعتباری هنر پرداخت می‌شد اما به دلیل وجود اطلاعات در سیستم بیمه و عدم پاسخگویی مستقیم آنان به اعضا صندوق در جهت پیگیری شکایات و درخواست‌های اعضای خود در مقابل بیمه با مشکلاتی مواجه بود که خوشبختانه این امر با استفاده از سامانه الکترونیک بیمه درمان تکمیلی (بیمانو) در صندوق اعتباری هنر کاملاً مرتفع گردیده است.
سیدزاده از سیاست جدید صندوق اعتباری هنر مبنی بر سفرهای هدفمند به استان‌ها گفت و متذکر شد: این طرح با تاکید وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی آغاز شده و تا کنون با برگزاری ۷ سفر به استان‌ها و شهرستانهای بزرگ و کوچک در هر استان و دیدار با هنرمندان توانسته‌ایم به ایجاد تعامل بیشتر با هنرمندان دست یابیم. ضمن آنکه این امر باعث شده تا توجه بیشتری به هنرمندان استان‌ها وبالاخص نقاط محروم صورت بگیرد.
** بن بست‌هایی که در صندوق اعتباری هنر رفع شد
مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در نشست معاونین و دبیران مناطق هشت‌گانه وزات فرهنگ و ارشاد، ضمن قدردانی از فعالیت‌های اخیر صندوق اعتباری هنر از حل مشکلات بسیاری از اعضای این صندوق طی یکسال گذشته ابراز رضایت کرد.
علی غیاثی ندوشن ضمن قدردانی و ابراز رضایت از فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر در سال جاری برگزاری این جلسات را برای بهبود عملکرد صندوق اعتباری هنر و رسیدگی به مشکلات و مطالبات اعضای صندوق مفید دانست.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون بیشتر مکاتبات نمایندگان و اعضای استان‌ها بی پاسخ نمانده، عنوان کرد: این روند سبب برداشته شدن بسیاری از بن بست‌هایی که تا سال‌های قبل با صندوق داشتیم شده است.
غیاثی ندوشن همچنین گفت: خوشبختانه با توجه به گزارش‌های رسیده از نمایندگان استان‌ها ارتباط خوبی بین آنها و صندوق اعتباری هنر برقرار شده است و روند انجام امور به سرعت مطلوبی رسیده است.
وی همچنین با جمع بندی برخی درخواست‌های نمایندگان مناطق هشت گانه در استان‌ها چون تسهیل در روند امور بیمه، حل برخی از مشکلات بیمه تکمیلی هنرمندان و دریافت هزینه‌های برخی از بیماری‌های صعب العلاج، تخصیص اعتبار بیشتر برای ارائه تسهیلات به هنرمندان و فعالان قرآنی، صدور کارت عضویت و سرعت در پرداخت هزینه‌های بیمه درمانی هنرمندان خاطرنشان ساخت: البته بخش بزرگی از این مشکلات برطرف شده اما حل کامل این مسائل نیاز به توجه بیشتری دارد.

همچنین مطالعه کنید:

dolar

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *